Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Święto 2. Szczepu Rawskiego

Kinga Sekrecka, 2. Szczep Rawski bł. Franciszki Siedliskiej, 2016-12-12

19.11.2016r. odbyło się Święto 2. Szczepu Rawskiego, którego patronka bł. Franciszka Siedliska obchodziła w listopadzie urodziny.

Dziewczęta zaplanowały na ten dzień Mszę Świętą, a po niej bal. Zaprosiły chłopców z 1. Szczepu Rawskiego oraz rodziców, by wspólnie celebrować ten dzień. Na początku była Msza, która została odprawiona specjalnie na tę okazję. Następnie wszyscy udali się do miejsca, w którym został przygotowany poczęstunek oraz bal z określonym motywem. Trzeba było przebrać się za gwiazdy Hollywood. Wilczki poprzebierały się za postacie z bajek, natomiast harcerze i harcerki wybierali swoje ulubione gwiazdy. Powstała nawet specjalna ''ścianka'', na tle której można było pozować do zdjęć.

Na poczęstunek składały się ciasta, babeczki i rogaliki przygotowane wspólnie przez harcerki i ich rodziny. Harcerze zajęli się muzyką i napojami.

Podczas zabawy wszyscy mogli się zintegrować, potańczyć, porozmawiać, a także wziąć udział w zabawach np. taniec wokół krzesełek. Zabawa polegała na tym, że ochotnicy tańczą wokół ustawionych krzesełek do muzyki. Krzeseł musi być o jedno mniej, niż uczestników. Gdy muzyka cichnie, trzeba jak najszybciej usiąść na krzesełku, dla kogo braknie miejsca, odpada. Na zabawie pojawiła się także uwielbiana przez rawskich harcerzy belgijka.

Wszyscy bawili się tak świetnie, że żal było kończyć. Na szczęście wspomnienia zostają w pamięci oraz na zdjęciach.