Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
1. Chełmska FSE szykuje się na WGN Ostrogi

1. Chełmska FSE szykuje się na WGN Ostrogi

Mateusz Grzeszczuk HO, 2011-01-06 Tagi: Chełm, Ostrogi

O tym, że zadania na Wielką Grę Narodową Ostrogi mogą wpłynąć na ambicje jednostki, przekonałem się na własnej skórze. 1 Chełmska FSE św. Ojca Pio ruszyła z trzema dosyć ciekawymi projektami. Jeden z nich to gazeta środowiska o chwytnej nazwie ZICHER, drugi związany jest z utworzeniem Chełmskiej Grupy Technicznej, która będzie dbała o przejrzystość i szybkość informacji krążących w drużynie na temat: technik, sprawności i stopni harcerskich. Trzeci pomysł? Przy utworzonym jeszcze całkiem niedawno, pierwszym chełmskim radiu internetowym Light.FM, już niedługo możemy posłuchać pierwszych harcerskich audycji radiowych. W skrócie: trzy pomysły, które już znalazły swoje odzwierciedlenie w praktyce.

Skład pierwszej redakcji ZICHRA to: Jakub Sienicki, Maciek Kosiński, Patryk Oleszczuk, Łukasz Chudoba, Piotr Czerniakiewicz. Ze względu na brak innych możliwości gazetkę wydajemy raz w miesiącu, którą czytać będziemy mogli w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Kierujemy ją głównie w stronę rodziców i parafian, którzy bardzo często nie mają pojęcia co się dzieje w chełmskim środowisku.

Numer dwa dotyczy zadania na OSTROGI. Zastępowy Mateusz Chudoba ćw razem ze mną wybrał zadanie - założenie i prowadzenie strony internetowej. Każde wydarzenie wykorzystaj wychowawczo - jak nas uczyli na Adalbertusie. Postanowiliśmy to wykorzystać i położyć kres odwiecznemu problemowi w drużynie od lat: "A gdzie mogę znaleźć? A skąd mogę wziąść?" Od tej pory po wejściu na www.chelmskaekipatechniczna.cba.pl nie mamy żadnych kłopotów ze znalezieniem odpowiednich informacji dotyczących stopni, sprawności i technik harcerskich. To taka chełmska odmiana szafy-szefa. Duży wkład w pracę nad stroną miał nasz harcerski informatyk Jakub Sienicki wyw.

Do trzech razy sztuka. Już niedługo w pierwszym chełmskim radiu internetowym Light.Fm możemy usłyszeć pierwszą harcerską audycję. Jak na razie jesteśmy w toku rozmów i szukania odpowiednich ludzi na te odpowiedzialne stanowisko.

Po raz kolejny chełmska drużyna wygrała z lenistwem 3:0. Niedługo czeka nasz mecz na wyjeździe! I to gdzie - Ukraina, Lwów! Zimowisko 2011! Pamiętaj o nas w modlitwie.

Mateusz Grzeszczuk HO
drużynowy 1. Chełmskiej FSE