Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa

1. Rawska Fiesta Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze

Robert Fedorowicz, 2005-02-11 Tagi: Rawa Mazowiecka

Już 26 lutego 2005 r. o godz. 11.00 na terenie Zamku Książąt Mazowieckich w Rawie Mazowieckiej odbędzie się 1 Rawska Fiesta Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze!

Zastępy naszego hufca, zastępy z innych organizacji harcerskich, uczniowie rawskich szkół już są w trakcie przygotowań do tej wielkiej imprezy połączonej z obchodami Dnia Myśli Braterskiej. Przygotowania polegają na samodzielnym sklejeniu modelu balonu, który wzniesie się w górę dzięki napełnieniu jego czaszy ogrzanym powietrzem.

Zgłosiły się już 32 załogi z Rawy Mazowieckiej, Kutna, Łowicza, Skierniewic, Zaborowa - będą one rywalizowały o atrakcyjne nagrody w kategoriach: najdłuższy lot balonu o średnicy do 1,5 metra, najdłuższy lot balonu o średnicy otwartej oraz w specjalnej kategorii na najciekawszy model balonu. Oprócz nagród rzeczowych na zwycięską załogę czeka także lot prawdziwym balonem, którego ekspozycja będzie miała miejsce przez cały czas trwania Fiesty!!!

Po Fieście - ok. godz. 16.00 w Szkole Podstawowej nr 1 będzie miał miejsce wspólny kominek z okazji Dnia Myśli Braterskiej. W programie występy harcerzy, poczęstunek harcerek, prezentacja wydarzeń minionego roku, słowem: świetna zabawa. Serdecznie zapraszamy wszystkich Przyjaciół oraz wszystkich Zainteresowanych!