Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
ABC Skautingu - po spotkaniu

ABC Skautingu - po spotkaniu

Zbigniew Minda HR, 2014-03-11 Tagi: spotkania, warsztaty, Warszawa, rozwój

W sobotę 8 marca 2014 w Warszawie odbyło się kolejne już spotkanie z cyklu "ABC Skautingu" dla osób dorosłych zainteresowanych zaangażowaniem w ruch Skautów Europy. Udział wzięło ponad 20 osób z Poznania, Olsztyna, Bartoszyc, Lututowa, Warszawy, Kobyłki, Legionowa, Czosnowa, Milanówka.

 O tym, "Czym jest skauting, a czym nie jest" oraz o "Organizacji ruchu skautowego" opowiedział Zbigniew Minda. Zofia Tranda (akela na Bemowie w Warszawie) i Michał Seroczyński (akela w Ząbkach) opowiedzieli o żółtej gałęzi. Aleksandra Olechowska (drużynowa w Siekierkach w Warszawie) i Krzysztof Jankowski (drużynowy w Falenicy w Warszawie) przedstawili pedagogikę zielonej gałęzi. O czerwonej gałęzi opowiedzieli Katarzyna Czerwińska (był szefowa ogniska młodych przewodniczek) i Grzegorz Waligórski (szef kręgu młodych wędrowników w Warszawie). O tym jak założyć środowisko Skautów Europy, jak znaleźć kandydatów na szefów i jak ich przygotować opowiedziała Maria Minda, hufcowa warszawska.

Mamy nadzieję, że ABC Skautingu zaowocuje powstaniem nowych środowisk w Olsztynie, Bartoszycach, Lututowie i Kobyłce, pomoże w dalszym rozwoju w Poznaniu, Milanówku i Legionowie. Życzymy powodzenia!

Zbigniew Minda HR
pełnomocnik ds. rozwoju Skautów Europy


ABC Skautingu