Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Adalbertus 2014

Adalbertus 2014

Michał Seroczyński HO, 2014-09-05 Tagi: Adalbertus 2014 kurs szkoleniowy

Adalbertus 2014 przeszedł już do historii naszego Stowarzyszenia. Uczestniczyło w nim 25 Skautów Europy, w tym 3 ze Słowacji i 1 z Hiszpanii. Spędziliśmy osiem dni na twórczej pracy, przeżywając jednocześnie harcerską przygodę. To ona daje nam motywację, aby działać w naszych środowiskach. A zaczęło się tak... Już po zachodzie słońca przybyliśmy do Sobieszyna nad Wieprzem, gdzie rozbiliśmy nasze namioty.
Nie dane nam było tam dłużej pozostać, bo już w sobotę rano udaliśmy się zastępami nad Wieprz, gdzie czekały na nas kajaki. Po 8 godzinach wiosłowania 5 astępów  
wydostało się na brzeg w pobliżu Niecieczy, gdzie rozbiliśmy obóz. Pionierka zajęła nam dwa dni, choć najwytrwalsi długo nie mogli rozstać się ze swoimi narzędziami. Tematem Adalbertusa, żywym już podczas ?desantu? rzeką Wieprz, była Normandia- trzeba przyznać, że pogoda nas nie zawiodła i wspomnienia z Eurojamu pozostały żywe. Bardzo podobała mi się ekspresja, a także wymiar europejski realizujący się podczas gotowania posiłków mających korzenie w różnych krajach. Wśród licznych gości, którzy nas odwiedzili, wspomnę tylko duszpasterza krajowego ks. Marka Adamczyka oraz Zbigniewa Mindę, który powiedział konferencję o tożsamości naszego ruchu. 
Niewątpliwie duch harcerski nie zaistniałby bez nutki rywalizacji, której zwieńczeniem było przyznanie tasiemki za obóz zastępowi Niedźwiedź. A jak Adalbertus wyglądał z perspektywy naszych gości?
 
Pełna relacja na stronie: http://skaut.skauci-europy.pl/news/110-adalbertus-w-niecieczy--22-30-sierpnia-2014-r-