Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Beatyfikacja Jana Pawła II

Beatyfikacja Jana Pawła II

Piotr Bogusz HR, 2011-02-15 Tagi: Jan Paweł II, Rzym, beatyfikacja

Już wkrótce, wielkie wydarzenie dla Kościoła. Spójrzmy na to skautowe zdjęcie, Ojca Św. Jana Pawła II - wędrownicza chusta i drewienka szefa III stopnia, jak napisał mój przyjaciel Marek: "Toż to nasz Ojciec Wędrownik". Przed nami wielkie święto, "nasz" papież Jan Paweł II będzie wyniesiony na ołtarze. "Nasz" nie tylko dlatego, że był rodakiem, ale też dlatego, że miał w sobie ducha skautowego. Identyfikowaliśmy się z zawołaniem "Santo Subito" modląc się o beatyfikację, dziś również w modlitwie dziękujemy za ten dar. Dla tych z nas, którzy tę uroczystość pragną przeżyć z wiernymi na Placu Św. Piotra w Rzymie...

Organizujemy wyjazd harcerskiego autokaru na beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II do Rzymu.

Termin wyjazdu - 28 kwietnia, czwartek późnym wieczorem.
Przyjazd do  Rzymu - w sobotę wczesnym rano, zatem będzie sobota aby poczuć klimat Wiecznego Miasta w przed dzień wielkiego, historycznego wydarzenia.
Powrót - wyjazd z Rzymu bezpośrednio po uroczystościach. W Polsce w nocy z 2 na 3 maja.
Koszt - 420 zł od osoby (koszty autokaru, opłaty drogowe, kierowcy, parkingi).
Wyżywienie we własnym zakresie.
Zakwaterowanie – nasi włoscy skauci gwarantują nam pomoc. Będziemy zakwaterowani bezpośrednio w Rzymie, najprawdopodobniej będzie to szkoła.

Trasa przejazdu autokaru przez Polskę to:
Garwolin – Warszawa – Rawa Mazowiecka – Częstochowa – Katowice.

W tych miastach, we wskazanych w późniejszym terminie miejscach, będzie możliwość dołączenia do autokaru dla osób, które nie będą jechały bezpośrednio z Garwolina lub Warszawy. Istnieje możliwość zabrania na wyjazd kogoś z rodziny lub znajomych, ale pierwszeństwo w autokarze mają harcerze i harcerki. Cywile to lista uzupełniająca listę harcerską.

Tworzymy listę chętnych na ten wyjazd. Autokar zabierze 55 osób.

Wszystkich zainteresowanych wyjazdem proszę o kontakt na adres e-mail: p.bogusz@nowaera.pl. W temacie maila proszę napisać: Rzym_beatyfikacja_JP2. Proszę podać imię, nazwisko, miejscowość, w której będzie wsiadać do autokaru (do wyboru: Garwolin, Warszawa, Rawa Mazowiecka, Częstochowa, Katowice), telefon kontaktowy, adres e-mail. Jeżeli ktoś chciałby zabrać kogoś z poza członków SHK Zawisza FSE, również proszę o informację w tym mailu. Będę tworzył listę rezerwową. Z przysłanych zgłoszeń utworzymy listę uczestników wyjazdu. O miejscu w autokarze decyduje kolejność zgłoszeń.

Już wkrótce, wszystkim zainteresowanym odpowiem na pytania oraz przyślę dodatkowe, szczegółowe informacje dotyczące tego wyjazdu.

Istnieje również możliwość wyjazdu z Wrocławia. Szczegóły w tej kwestii zna Małgorzata Zaparta. Zainteresowanych tym wariantem odsyłam do kontaktu malgorzata.zaparta@skauci-europy.pl

Czuwaj.
hm. Piotr Bogusz HR
hufcowy garwolińsko-pilawski