Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa

Szymon Helbin, wędrownik z 1. Hufca Krakowskiego, 2017-02-02

27 stycznia Szefowe i Szefowie ze Środowiska Krakowskiego pełnili służbę na TAURON Arenie podczas Koncertu "Betlejem w Krakowie".

W tym roku, w ramach akcji "Betlejem w Polsce" odbyło się aż 12 takich imprez w większych miastach naszego kraju. W pierwszej części spotkania słuchacze podziwiali kunszt artystów śpiewających skompilowane aranżacje, nierzadko w nietypowych językach (jak np. kolęda "Betlehemu" wykonana w języku yoruba-Nigeria-, "Kef kef"-pieśń ormiańska,  czy inne rodem z Wenezueli, Hiszpanii). Następnie była chwila krótkiej refleksji Księdza Biskupa Rysia o cudzie, jaki uczynił Bóg zostawiając się w zwykłym chlebie, jako pokarm dla nas słabych ludzi. To rozważanie poprzedziło składanie sobie życzeń wśród uczestników. Zanim jednak to nastąpiło wszyscy brawami podziękowali obecnemu na widowni Księdzu Kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi, który w tym dniu po raz ostatni pełnił posługę Metropolity Kościoła Krakowskiego. Wzruszony purpurat wyraził swoją radość i podziękował obecnym po czym pobłogosławił opłatki i  rozpoczęło się składanie życzeń. Gdy chwila serdeczności dobiegła końca rozpoczęło się wspólne kolędowanie. Wszyscy modli zbliżyć się do sceny i wspólnie, naśladując aniołów, którzy dwa tysiące lat temu swymi pieniami witali Zbawiciela, podjąć całym sercem i siłą śpiew naszych najpiękniejszych polskich pieśni bożonarodzeniowych.

Nasza służba w trakcie imprezy polegała na kontroli biletów i pełnieniu służby informacyjnej wśród przybywających gości. Nie było to zadanie łatwe, biorąc pod uwagę, że obstawialiśmy dwa główne wejścia i to godzinę przed rozpoczęciem koncertu. Jednak z dumą mogę stwierdzić, że podołaliśmy powierzonemu nam zadaniu tak dobrze, że organizatorzy zaprosili nas do współtworzenia innych imprez.

Z harcerskim pozdrowieniem,

Przewodniczki i Wędrownicy z Krakowa