Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Biskup Jeż odwiedza Grybów

Biskup Jeż odwiedza Grybów

Agnieszka Fyda, 2010-12-16 Tagi: spotkania, Grybów

W sobotę 11 grudnia w Grybowie (nieopodal Nowego Sącza) odbyło się spotkanie harcerek i harcerzy z bp Andrzejem Jeżem - biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej.

Naszym głównym celem było poinformowanie Księdza Biskupa o postępach zastępów grybowskich oraz prośba o błogosławieństwo i wsparcie modlitewne. W ramach wizyty kanonicznej poinformowaliśmy Księdza Biskupa na jakim stopniu rozwoju jest harcerstwo grybowskie i oczywiście zapewniliśmy jednym głosem, że wszyscy jesteśmy pełni ducha harcerskiego. Na koniec zaśpiewaliśmy mu naszą piosenkę zastępu, której autorkami są s. Agata i przyszła przewodniczka Agnieszka, coby radość kwitła w sercach sióstr i braci harcerzy. W zbiórce udział wzięły 3 zastępy - dwa grybowskie - samodzielny zastęp Lis i zastęp Motyl oraz gościnnie samodzielny zastęp Muflon z Brzeska.

Ku naszemu zadowoleniu i radości Ksiądz Biskup okazał się bardo wyrozumiałym i pogodnym człowiekiem. Na dalsze harcerskie drogi udzielił nam wielu pożytecznych rad i opowiedział kilka anegdot ze swojego życia. Wiemy i wierzymy, że rozmowa z Księdzem Biskupem wywarła bardzo duży wpływ na harcerzy i harcerki. Liczymy, że dzięki temu spotkaniu nasz rozwój i dalsza praca będą przynosić jeszcze większe efekty!

Agnieszka Fyda