Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
C + M + B 2011 ulicami Wrocławia

C + M + B 2011 ulicami Wrocławia

Michał Fabiszewski HO, 2011-01-07 Tagi: Orszak Trzech Króli, Wrocław

Tego dnia nie zapomnę bardzo długo. Na oczach wrocławskich Skautów Europy tworzyła się historia, choć w dużej mierze, to oni ją tworzyli. Godzina 11:00, a pod Archikatedrą św.Jana Chrzciciela we Wrocławiu zebrał się niemal dwutysięczny tłum...

Orszakowi przewodził gwiazdor, w otoczeniu aniołków prowadził pielgrzymów prosto do Betlejem. W wielu miejscach spotkać można było czarne, hulaszczo i swawolnie bawiące się diabły. Następnie na swym wiernym wielbłądzie ulice Wrocławia przemierzał jego wspaniałość król Kacper wraz ze swym afrykańskim dworem skandującym: Afryka Boga szuka! Tuż za nim prowadząc nieco opornego wielbłąda szedł  z dalekiej Azji król Baltazar i jego dworzanie krzyczący: Okazja aby Boga poznała Azja! Orszak zamykał jego wysokość król Melchior z Europy wraz z dworzanami, skąd dało się słyszeć: Europa Semper Fidelis!

Duchowym przewodnikiem był jego ekscelencja ksiądz biskup Andrzej Siemieniewski. Cały przemarsz uświetniały kolędy śpiewane przez zespół Los Dos, a porządku pilnowali Skauci Europy, których wrocławianie nagrodzili gromkimi brawami po zakończonym przemarszu.

I ja tam byłem, a co widziałem, tu opisałem. Zapraszam za rok do Wrocławia.

 

Michał Fabiszewski HO