Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Cardinal w Lublinie - spotkanie ekipy namiestnictwa przewodniczek

Cardinal w Lublinie - spotkanie ekipy namiestnictwa przewodniczek

Justyna Staszak HR, 2011-11-04 Tagi: Lublin, ekipa krajowa, Cardinal, przewodniczki

Był chłodny poranek, 15 października 2011 r., nasze serca rozgrzane do czerwoności – oto rozpoczynało się spotkanie Krajowej Ekipy Przewodniczek Cardinal. Doświadczałyśmy lubelskiej gościnności w Prywatnej Katolickiej Szkole im. ks. K. Gostyńskiego.

Radość spotkania była udziałem szefowych ognisk z Lublina, Puław i Nałęczowa, Chełma oraz przewodniczek z Warszawy. Cieszyła mnie obecność każdej szefowej czującej odpowiedzialność za jakość i kondycję czerwonej gałęzi w Polsce.  

Treścią naszego spotkania – obfitego w burzliwe dyskusje, chłodną analizę sytuacji, wymianę doświadczeń, trudności, poglądów i fascynacji – było kilka zasadniczych tematów, w tym m.in. nowe zasady pracy Cardinala w roku harcerskim 2011/2012; sytuacja w każdym z ognisk – liczebność, formacja, najbliższe plany; formacja szefowych/trzy spojrzenia – diagnoza stanu obecnego, sposoby motywowania do pracy, karty szlaków etc.; obszerna i merytoryczna relacja z wrześniowego międzynarodowego obozu szkoleniowego na Litwie. Sporo uwagi poświęciłyśmy także koncepcji Ogólnopolskiej Pielgrzymki Przewodniczek w roku 2012 – omówiłyśmy wnioski na przyszłość wynikające z tegorocznej pielgrzymki, rozpoczęłyśmy poszukiwania miejsca OPP 2012. Wiele jeszcze do zrobienia przed nami, ale jesteśmy zmotywowane i już teraz zaczynamy drobne przygotowania do kolejnej pielgrzymki, która odbędzie się w dniach 21-23 września 2012 r. Już teraz oczekujemy na ten budujący i umacniający nas czas pielgrzymowania i zapraszamy na to wydarzenie wszystkie przewodniczki. Tematem naszego zainteresowania była także kwestia budowania jedności w gałęzi czerwonej poprzez obrzędy i tradycje poszczególnych ognisk i ekip. W tym roku chcemy także mocniej realizować w praktyce wymiar europejski skautingu – zachęcać będziemy do indywidualnych wyjazdów na zagraniczne obozy szkoleniowe, by poszerzać horyzonty, zawiązywać przyjaźnie i pogłębiać wiedzę metodyczną.

Następne spotkanie Cardinala w dniach 9-11 grudnia br. na Mazowszu – zaproszone są wszystkie szefowe ognisk i ekip młodych przewodniczek. Do zobaczenia!


Justyna Staszak HR
namiestniczka przewodniczek