Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Cardinal w Warszawie

Cardinal w Warszawie

Katarzyna Błach wędr., 2011-12-12 Tagi: Warszawa, ekipa krajowa, Cardinal

W sobotni poranek 10 grudnia 2011, jeszcze o zmroku, szefowe z Mazowsza zmierzały na wyczekiwane spotkanie Krajowej Ekipy Przewodniczek Cardinal. Spotkanie rozpoczęło się Mszą roratnią, po której wszystkie przeszłyśmy do miejsca naszych obrad, czyli do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabo Słyszących nr 15 im. Ottona Lipkowskiego, który mieści się w Pałacu Sapiehów przy ul. Zakroczymskiej w Warszawie.

Tematy poruszane na spotkaniu dotyczyły wychowania kobiety w skautingu, jej tożsamości, trzech spojrzeń, pracy na szlakach. Oczywiście był też czas na wymianę doświadczeń, dzielenie się radościami i trudnościami w środowiskach. Wszystko po to, aby pracować coraz lepiej i pogłębiać wiedzę metodyczną. Rozważałyśmy również kwestie wyjazdów na zagraniczne obozy szkoleniowe, by realizować w praktyce wymiar europejski skautingu.

W ramach przygotowań do Ogólnopolskiej Pielgrzymki Przewodniczek uczyłyśmy się „Akatystu ku czci Bogurodzicy”. Profesjonalizm w nauce śpiewu może gwarantować niesamowite rezultaty, których już teraz nie możemy się doczekać!

W niedzielę wspólnie z drużynowymi i Akelami uczestniczyłyśmy w konferencji Marka Muchy na temat władz naczelnych naszego stowarzyszenia, o odpowiedzialności, jaką każda nas może podjąć.

Cardinal napełnił nas wieloma ważnymi treściami, przypomniał o wielu istotnych zadaniach, które stoją przed czerwoną gałęzią, ale przede wszystkim był pełen radości, żywiołowości i fenomenalnego ducha. Niemalże na każdym kroku czuć było atmosferę przyjaznej wspólnoty i chęci działania, by ulepszać czerwoną gałąź.

Następne spotkanie Cardinala w marcu 2012 we Wrocławiu. Do zobaczenia!


Katarzyna Błach wędr.
hufcowa radomska