Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Co w PuSZczy słychać

Co w PuSZczy słychać

Michał Pałamarz-Podgórny HR, 2012-11-28 Tagi: PuSZcza, Sieć Samodzielnych Zastępów, wieści

Życie w Sieci Samodzielnych Zastępów toczy się w zawrotnym tempie. Każdy tydzień to kolejne działania w wielu miastach Polski. Kolejni kandydaci, kolejne pytania od rodziców. Poniżej, w telegraficznym skrócie – co słychać w PuSZczy.

Kamień Pomorski. Odwiedziliśmy księdza Bartka Bugajska oraz harcerki i harcerzy w miniony weekend. Z wielką radością poznaliśmy... kilkunastu nowych kandydatów do zastępów: Samodzielnego Zastępu 91 Orzeł, SZ 92 Krogulec oraz SZ Wilk. Paweł Plewa z Wilka złożył Przyrzeczenie. Witamy wśród nas, Bracie! Wzięliśmy udział we Mszy Świętej oraz odbyło się spotkanie z rodzicami.

Bydgoszcz. Odbyła się rekrutacja. Na razie nie przyniosła rezultatu, ale wciąż walczymy, aby do SZ Kuna dołączyli nowi ochotnicy.

Poznań. Kilka zbiórek 1. Gromady Poznańskiej za nami. Akela Jacek Mazurski złożył Przyrzeczenie Harcerskie. W Gromadzie od najbliższej zbiórki będzie pomagał Łukasz Majchrzak (były zastępowy z Gostynia). Na razie jest 5-ciu wilczków, ale rekrutacja trwa. Trwa wybór koloru chust oraz patrona Gromady (już wiemy, że będzie to jeden z błogosławionej Piątki Poznańskiej).

Toruń. Na ostatniej zbiórce pojawił się nowy kandydat, kolejny wysłał maila. Jest szansa, że SZ Jeleń jeszcze w tym roku zostanie uznany!

Osiek k. Torunia. W miniony piątek, 23 listopada powstał nowy zastęp! Chłopcy wybrali nazwę... Raniuszek. Jest to pierwszy taki zastęp w Polsce. Zastępowym został Rafał Olejnik. Miejmy nadzieję, że przed nimi dłuuuuga harcerska przygoda.

Chojnice. A w Chojnicach, jak zawsze - SZ 53 Szerszeń działa w kamuflażu, nic nie wiadomo, co się dzieje, a oni pewnie co tydzień robią zbiórki, aby wygrać zimowisko.

Pierwoszyno. SZ 93 Wilk zapadł ostatnio w lekki zimowy sen, ale miejmy nadzieję, że msza święta oraz spotkanie z rodzicami sprzed 10-ciu dni obudzą Wilka. Marcin i Łukasz natomiast będą tworzyć nowy zastęp.

Sopot. Do Kuby i Stasia dołączył po naborze nowy kandydat. SZ Bóbr powoli zbiera szlify. Miejmy nadzieję, że już wkrótce będzie z kim robić zbiórki.

Gdynia. Trwają rozmowy w Zespole Szkół im. Jana Pawła II na Obłużu - aby przy szkole (która działa przy parafii Św.Andrzeja Boboli) utworzyć zastęp.

Skierniewice. Do PuSZczy dołączył SZ Żubr. Zastępowym został Tadek Banaszczyk, który zebrał zastęp i przygotowuje go do uznania. W niedzielę mianowany na Szczepowego został Kamil Zwierz. Już niedługo w Skierniewicach powstanie drużyna.

Żychlin. Ks. Konrad Zawiślak rozpoczął starania o utworzenie w Żychlinie zastępu. Po kilku spotkaniach organizacyjnych, na pierwsze spotkanie przyszło 37 kandydatów. Jest zainteresowanie. Zobaczymy, ilu z nich przyjdzie na zbiórkę, która już za 10 dni.

Łaguszew. I znów będzie zastęp w okolicy Łowicza. Są chętni chłopcy z Publicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Pan Dyrektor chce, aby jego szkoła była wyjątkowa. Obiecał przyjąć Samodzielne Zastępy na marcowy biwak. 

Więcej informacji na stronie: polnoc.skauci-europy.pl – tam też można na bieżąco śledzić, co się w PuSZczy dzieje, oglądać zdjęcia i… poznawać nowe zastępy!

Michał Pałamarz-Podgórny HR
szef PuSZczy