Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Diecezjalne Spotkanie Młodych w Łowiczu

Diecezjalne Spotkanie Młodych w Łowiczu

Marcin Jarzębski wyw., 2012-04-02 Tagi: Łowicz, Diecezjalne Spotkanie Młodych, Rawa Mazowiecka

W pierwszy dzień kwietnia harcerki, harcerze, przewodniczki oraz wędrownicy z hufca rawskiego Skautów Europy wzięli udział w Diecezjalnym Spotkaniu Młodych w Łowiczu. Zostali poproszeni przez księdza biskupa Andrzeja Franciszka Dziubę o pomoc w zorganizowaniu i poprowadzeniu odbywającej się co roku w Niedzielę Palmową imprezy. Był czas na modlitwę, śpiewy i zabawy, a także na wybory najpiękniejszej palmy wykonanej przez gimnazjalistów.

Na rynku w Łowiczu rozstawiona została scena, na której grał zespół z Iłowa. Umilał on swą muzyką i śpiewem całą imprezę. Prowadzący mieli trudne zadanie – musieli rozgrzać uczestników mimo niesprzyjającej aury i mroźnego wiatru. Udało się jednak zachęcić ponad 400 gimnazjalistów przybyłych z całej diecezji do wspólnej zabawy. Było to możliwe dzięki dobrej organizacji oraz zapałowi rawskich Zawiszaków, którzy robili co mogli, by zarazić pozytywnym nastawieniem pozostałych uczestników spotkania.

Podczas spotkania był też czas na świadectwo, podczas którego dwoje rawskich skautów opowiedziało o pielgrzymce do Santiago de Compostela oraz o Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie.

Wszyscy uczestniczyli we Mszy Świętej w łowickiej katedrze. Po niej nadeszła pora na rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę, których wiele ubarwiło tego dnia rynek w Łowiczu. Najwyższa miała ponoć 20 metrów! Na twórców najbardziej oryginalnych palm czekały nagrody.

„Było świetnie. Myślę, że zrealizowaliśmy nasze plany i obmodliliśmy intencje, z jakimi pojechaliśmy do Łowicza” – podsumował wyjazd zastępowy Wilka z 1. Rawskiej FSE, Patryk Sypka wyw. Zgadzam się z nim. Sprostaliśmy zadaniu, które zostało nam powierzone, przy okazji dobrze się bawiąc. To właśnie kocham w Skautach Europy!

Marcin Jarzębski wyw.
zastępowy Rysia z 1. Rawskiej FSE

zobacz też: Skauci Europy w Rawie Mazowieckiej