Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Dobre wiadomości dla szefowych i szefów żółtej gałęzi!

Dobre wiadomości dla szefowych i szefów żółtej gałęzi!

Piotr Krzysztofik, 2011-05-23 Tagi: Chełm, spotkania, namiestnictwo

21 maja w Chełmie, spotkała się doraźna, śpiewacza ekipa gałęzi wilczkowej, wspierana dwoma głosami z gałęzi czarownej... przepraszam, czerwonej i zielonej. Bezpośrednim celem spotkania było nagranie wspólnymi siłami piosenek wilczkowych.
Patrząc perspektywicznie, nagrania te mają posłużyć jeszcze lepszemu popularyzowaniu wśród szefów żółtej gałęzi, piosenek nadających klimat metodzie wilczkowej.
Przybyłe osoby, wcześniej przeszły żmudny wielotygodniowy proces rekrutacji i przygotowania. W rzeczywistości nie było to takie trudne. Wystarczyło zgłosić się na stronie www.wilczkowe.pl i wpasować w wybrany wiekszością głosów termin, a wreszcie dotrzeć do Chełma i podzielić się swoim talentem.
Ostatecznie nasza dziesięcioosobowa ekipa, zdominowana przez ładniejszą część naszego ruchu (proporcja 1:4 była zupełnie znośna), rozpoczęła przed południem pracę i nie bacząc na skwarną aurę oraz narastające zmęczenie, do godziny 17 z uśmiechami nagrała kilkanaście piosenek. Wśród nich znalazły się zupełnie nieznane w wielu środowiskach utwory. Spotkanie "udrożniło" też przepływ myśli pomiędzy nurtami na zasadzie: "a u nas śpiewamy to trochę inaczej". Efekty mogą więc dla niektórych być zaskakujące.
Techniczną stroną naszego spotkania, po raz kolejny opiekowali nasi przyjaciele z chełmskiego, internetowego radia LightFM, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni.
Aktualnie trwa proces obróbki uzyskanego materiału. Jak tylko otrzymamy gotowe pliki, ukażą się one w serwisie Czasu Nowej Gwary (www.wilczkowe.pl) do którego już teraz serdecznie zapraszamy o każdej porze.
Przy tej okazji serdeczne podziękowania dla wszystkich, powtarzam WSZYSTKICH którzy choć w najmniejszym stopniu przyczylili się do tego spotkania, jego przebiegu i niepowtarzalnej atmosfery, 21 maja na poddaszu harcówki przy parafii św. Kazimierza w Chełmie.

Piotr Krzysztofik