Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa

Drodzy, kochani Druhny i Druhowie!

Władze Stowarzyszenia, 2005-04-24

Ojciec Święty Jan Paweł II odszedł do domu Pana. Był dla nas jak ojciec i kimś więcej niż ojcem. Patrząc na Niego, widzieliśmy i lepiej rozumieliśmy, czym jest miłość, dobroć i mądrość Boga samego. Papież Słowianin uczył nas także miłości do Polski, troski o Europę i o każdego człowieka. Nie istnieją słowa godne i właściwe w takiej chwili. Najlepiej chyba milczeć i modlić się. Wielu z nas tak już zrobiło. Po otrzymaniu tej wiadomości padliśmy na kolana, by przez łzy mówić "Fiat, niech będzie wola Twoja, amen, amen, amen". Jeśli tam jeszcze nie byliśmy, pognaliśmy do najbliższych kościołów, by gromadzić się z innymi i być bliżej Boga. Módlmy się wciąż intensywnie w tych szczególnych dniach dla Polski i przede wszystkim dla całego Kościoła.

Składając Przyrzeczenie, przyrzekaliśmy "służyć całym życiem Kościołowi". Prosimy w tym szczególnym czasie wszystkich Was, naszych członków, jednostki Stowarzyszenia, abyście trwali na modlitwie za Ojca Świętego, za cały Kościół i w szczególności za księży kardynałów i nowego papieża. W szczególności prosimy, aby w powyższych intencjach:

  • Wszystkie jednostki w mundurach i ze sztandarami FSE wzięły udział we Mszach świętych organizowanych w poszczególnych diecezjach i miastach.
  • Każdy osobiście starał się codziennie szczególnie nabożnie uczestniczyć we Mszy św. w tym tygodniu.
  • Każdy wędrownik, przewodniczka, szef i szefowa przeżywali swoją Godzinę Światła/Drogi szczególnie skrupulatnie, najlepiej przed Tabernakulum, rozważając pozostawione nam słowa Jana Pawła II.
  • Zastępy i drużyny, kręgi i ogniska aż do pogrzebu Ojca Świętego odmawiały codziennie Koronkę do Bożego Miłosierdzia, idąc za tym znakiem, który Opatrzność nam dała powołując Ojca Świętego w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego, którego był takim orędownikiem.
  • Każda harcerska rodzina zadbała, by do pogrzebu przy każdym domu wisiała flaga Polski lub/i flaga papieska - na znak solidarności całego polskiego narodu.
  • Aż do odwołania - przy sztandarach FSE zawisły czarne wstążki, a nasze krzyże na beretach zostały przepasane białą wstążką jako znak chrześcijańskiej nadziei oraz naszej miłości do Ojca Świętego i całego Kościoła.
  • Najbliższe zbiórki zostały poświęcone Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.
  • Aby każdy znalazł w swoim życiu miejsce na konkretne postanowienia, umartwienia, obowiązki, które podejmie w tej nadzwyczajnej intencji.

Prosimy Was także o realizację testamentu Jana Pawła II, który pozostawił w swoim nauczaniu, książkach, encyklikach, homiliach, o wnikliwą i częstą lekturę, którą, jak wiemy, już robicie.

On pozostał! Dla chrześcijanina śmierć nie jest nigdy wyłącznie wydarzeniem smutnym, jest znakiem, że dokonało się przejście do innego, lepszego życia, jest powrotem do Ojca w niebie. Chrystus zwyciężył śmierć, zmartwychwstał i mamy okazję w to głębiej uwierzyć!

Czuwaj! Duc in altum!

Władze Stowarzyszenia