Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Dzień Modlitw za Federację

Dzień Modlitw za Federację

Mateusz Golianek, 2012-03-31 Tagi: Dzień Modlitw za FSE, Warszawa, Radom, Lublin, Rawa Mazowiecka, Wrocław

W przypadające 25 marca święto Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie Skauci Europy obchodzą Dzień Modlitw za Federację Skautingu Europejskiego. Nie inaczej było w tym roku. W poprzedzającą święto sobotę harcerki i harcerze z całego kraju pielgrzymowali do sanktuariów maryjnych w całej Polsce.

„Pielgrzymka była bardzo fajnym momentem do poukładania i przemyślenia wielu spraw z życia codziennego. Była też okazją do powtórzenia języka angielskiego, za sprawą idącego z nami wędrownika z Francji. Uważam, że idąc do Głogowca dobrze wykorzystałem piątkowo-sobotni czas” – mówi 17-letni Paweł, wędrownik z rawskiego kręgu św. Pawła od Krzyża.

Skauci z Warszawy, wraz ze swoimi rodzicami i przyjaciółmi, udali się do Niepokalanowa. Około 500 osób wzięło udział najpierw w uroczystej Mszy Świętej, a potem w Drodze Krzyżowej. W międzyczasie znalazł się też czas na gry i zabawy na świeżym powietrzu, zaś rodzice mogli wysłuchać konferencji na temat m.in. spędzania wolnego czasu.

24 marca pielgrzymowali także skauci z innych miast. Członkowie hufca lubelskiego zawierzyli Federację Matce Bożej w Sanktuarium w Wąwolnicy. Krakowiacy nawiedzili Sanktuarium Matki Bożej w Podstolicach, Radomiacy w Kałkowie, Wrocławiacy w Sobótce, a Rawiacy - Głogowcu.