Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Forum Młodych

Forum Młodych

Mateusz Golianek, 2011-11-28 Tagi: Forum Młodych, spotkania, kultura

Pomiędzy 26 a 27 listopada 2011 roku w Dobrym Miejscu - Katolickim Centrum Kultury w Warszawie odbyło się kolejne Forum Młodych. W organizowanym przez Skautów Europy spotkaniu udział wzięło ponad 280 przewodniczek, wędrowników i przyjaciół naszego stowarzyszenia.

Forum Młodych odbywa się cyklicznie i jest przede wszystkim okazją do zastanowienia się, nad tym, co w życiu ważne i czym kierować się przy podejmowaniu życiowych wyborów. Pomóc w tym mają prelegenci - poruszający tematy ważne, ciekawe, a niekiedy kontrowersyjne.  W tym roku byli to Jacek Pulikowski, Andrzej Wronka, Piotr Wysocki, Franciszek Kucharczak, ks. Bogusław Migut i Joanna Potocka.

Oprócz konferencji uczestnicy mieli także okazję wziąć udział w Forum HRów i HRek - warsztatach, podczas których wspólnie zastanawiano się, w jaki sposób przewodniczki i wędrownicy powinni postępować w codziennych sytuacjach. Nie mogło zabraknąć też oczywiście czasu na Mszę Świętą, a w sobotni wieczór - na rozrywkę. Uczestnicy Forum obejrzeli spektakl przygotowany przez przewodniczki i wędrowników z Krakowa, a potem bawili się w rytm muzyki granej przez kapelę "Janusz Prusinowski Trio" na zabawie andrzejkowej.

Bardzo się cieszę z tegorocznego Forum. Z naszych gości, którzy pokazali bardzo wysoki poziom i byli bardzo dobrze przygotowani do swoich wystąpień. Cieszę się, że z roku na rok liczba uczestników się powiększa i mam nadzieję, że Forum zaowocuje w życiu codziennym większą gorliwością we własnej formacji i w apostolstwie - podsumowuje Jerzy Żochowski, jeden z organizatorów Forum.

Mateusz Golianek
szef Młodej Drogi Kręgu Świętego Pawła od Krzyża w Rawie Mazowieckiej