Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
FSE Fest 2010

FSE Fest 2010

Mateusz Golianek, 2010-08-31 Tagi: FSE FEST, spotkania

W ostatni weekend sierpnia przy Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej odbył się FSE FEST - spotkanie szefowych i szefów Skautów Europy. W imprezie udział wzięło 120 przewodniczek i wędrowników z Polski i jedna osoba z Litwy.

W programie imprezy znalazło się coś dla ciała (zabawa taneczna z kapelą "Janusz Prusinowski Trio", prezentacja potraw regionalnych) i dla ducha (adoracja najświętszego Sakramentu, Koncert poezji mnichów iroszkockich).

Dodatkową atrakcję stanowił festiwal filmowy, a także spotkania z ciekawymi ludźmi. Marzena i Janusz Leśnikowie dzielili się z uczestnikami swoimi spostrzeżeniami na temat życia małżeńskiego i rodzinnego, a Paweł Woliński z Fundacji Mama i Tata wątpliwościami co do "tęczowej parady".

Dużym wydarzeniem było spotkanie z Jeanem Charles'em Coligny, twórcą metody wędrowniczej obozu MacLaren. Przewodniczki i wędrownicy mieli też okazję poprawić swój śpiew podczas warsztatów "Na 4 głosy". Efekty treningu można było zaobserwować podczas niedzielnej Mszy Świętej.

"FSE Fest stał się w tym rok inicjatywą przygotowaną oddolnie przez szefów w czasie wygospodarowanym cudem spomiędzy obozów i kursów szkoleniowych. Zaangażował się w nią całym sobą każdy uczestnik, do tego "z nieba" spadło nam kilka niespodzianek, a sobotnie tańce przeszły wszelkie oczekiwania" - podsumowuje organizatorka, Maria Czerwińska. "Zacytuję sms, który dostałam jeszcze w niedzielę: 'Super impreza mówią chłopaki. Dzięki za FSE Fest'. Dzięki Wam wszystkim!" - dodaje.

Mateusz Golianek