Harce Majowe 2006 - kraina Aslana

Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Idź dalej:

Aktualności

Wielkie podziękowania należą się środowisku wrocławskiemu za zorganizowanie tej przygody. A więc dzięki! Także księdzu Grzegorzowi, który był z nami przez cały czas - czy padał na nas deszcz, czy paliło słońce. Tym harcerkom, które przetrwały, mogę tylko pogratulować i powiedzieć, że są "twardymi kobietami".

            Harce Majowe były w tym roku wyjątkowo długie. Trwały od 29 kwietnia do 3 maja, a odbyły się niedaleko miejscowości Staniszów k. Jeleniej Góry. Karkonosze przywitały nas deszczem i baaaardzo niską temperaturą.

Pierwszy Dzień Próby

            Pierwszy dzień poświęcony był rozbijaniu obozowisk. Zastępy podzielone były na 3 podobozy, według przynależności do Chorągwi Mazowieckiej (szefowa Emilia Maciejewska), Lubelskiej (szefowa Magda Kwapich) i Dolnośląskiej (szefowa Asia Frątczak). Oboźną całych Harców była Ania Chałupa, a komendantką namiestniczka harcerek Ewelina Cierlik.

            Już pierwszego dnia podczas ogniska wkroczyłyśmy do zaczarowanej Narnii. Wtedy to wraz z Łucją, Eustachym i Edmundem przekroczyliśmy ramy obrazu, który porwał nas do Krainy Aslana i nie było odwrotu...

Drugi Dzień Próby

            Drugiego dnia, mimo niesprzyjającej pogody, odbył się konkurs kulinarny. Zwycięzcami zostały zastępy: Gazela z 2. Drużyny Warszawskiej (pyszna zupa cebulowa...) - to Chorągiew Mazowiecka, zastęp Sikorka z 2. Rząsińskiej (Chorągiew Dolnośląska), a w Chorągwi Lubelskiej zwyciężył zastęp Koliber.

            Tego samego dnia po południu miały miejsce warsztaty. Dostępnych było kilka warsztatów o zróżnicowanej tematyce: ozdobnictwo, pierwsza pomoc, telefony polowe, węzły, kartki, dziennikarstwo i inne. Drugiego dnia też odbyły się ogniska w podobozach, gdzie zastępy prezentowały się przed innymi.

Trzeci Dzień Próby

            Wyprawa na Śnieżkę. Aslan nad nami czuwa - tego dnia zaświeciło słońce i towarzyszyło nam w drodze na szczyt. Szczyt, który nie został niestety zdobyty - przewodnicy uznali, iż nie ma zbyt dobrych warunków atmosferycznych... Ale czasami sama droga jest ważna. Droga, podczas której musimy pokonywać nasze słabości i zmęczenie. I liczy się to, że obok jest siostra, na którą zawsze mogę liczyć - bo na tym polega braterstwo skautowe.

            Wieczór bez atrakcji - wędrowcy narnijscy byli zbyt zmęczeni, by podjąć jakiekolwiek logiczne działania

Czwarty Dzień Próby

            To dzień Wielkiej Gry. Cel: dotarcie do końca świata! I spotkanie Aslana oczywiście. Zastępy, jako załogi "Wędrowca do świtu", wyruszyły w drogę, aby wypełnić szereg zadań - niestety tylko 5 najlepszych zastępów dotarło do "finału". Te zastępy spotykają śpiących rycerzy i docierają do Ramandu i jego córki. Jednak zwycięzca jest tylko jeden: zastęp Lwica z 2. Drużyny Rawskiej, który zostawił jednego ze swej załogi na końcu świata (potem go oczywiście odzyskał). Zwycięski zastęp spotyka samego Aslana, który ma dla nich niespodziankę - pyszny obiad ugotowany przez przewodniczki.

            Po południu tego dnia wyprawa do zamku Chojnik i wspaniały widok z wieży - na Karkonosze - warto było włożyć wysiłek we wspinanie.

Piąty Dzień Próby

            Ostatni dzień to happening na rynku w Jeleniej Górze, przygotowany przez przewodniczki z Chorągwi Dolnośląskiej, dotyczący uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Harcerki wzięły także udział w uroczystej Mszy Świętej.

            A potem czas do domów...

            Za 2 lata kolejna przygoda. Ciekawe jaka i gdzie...?

Na koniec skrót danych:

Najlepszym zastępem Harców Majowych 2006 został samodzielny zastęp Panda z Chojnic.

Wstążeczkę za pionierkę zdobył zastęp Mewa z 2. Drużyny Rząsińskiej.

 Emilia Maciejewska