Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Harcerski Charytatywny Bal Karnawałowy

Harcerski Charytatywny Bal Karnawałowy

Piotr Bogusz HR, 2014-02-28 Tagi: Eurojam, Garwolin, Pilawa, bal, Dzień Myśli Braterskiej

22 lutego 2014 r. z okazji Dnia Myśli Braterskiej, święta wszystkich skautów świata, garwolińsko-pilawskie środowisko Skautów Europy zorganizowało w Wygodzie Charytatywny Bal Karnawałowy. Dochód z balu zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu harcerek i harcerzy na Międzynarodowy Obóz Skautowy Eurojam 2014 we Francji.

Z naszego zaproszenia skorzystało ponad 110 osób: sympatyków i przyjaciół harcerstwa oraz rodzice harcerzy i wilczków. Szczególnymi gośćmi byli: proboszcz pilawski ks. Andrzej Banasiuk, burmistrz Pilawy pani Albina Łubian, przewodniczący rady naczelnej Skautów Europy Marek Mucha HR z małżonką Dorotą. Grono zacnych gości uzupełniali hufcowy 3. Hufca Warszawskiego Błażej Marzoch HR wraz z narzeczoną Marią oraz znakomity tancerz Franciszek Podlacha HR, szef wiosennej edycji kursu Addalbertus. Rolę gospodarzy balu pełnili hufcowa harcerek Katarzyna Chruściel wędr. i hufcowy harcerzy Piotr Bogusz HR.

Bal rozpoczęliśmy staropolskim polonezem tańczonym przez wszystkich uczestników i była to próba generalna. Jak określił to nasz DJ Arek: "grałem wiele studniówek i na niejednej by nam pozazdrościli". Specjalną atrakcją był widowiskowy pokaz iluzji finalisty programu "Mam Talent" pana Filipa Piestrzeniewicza. Magiczne show w jego wykonaniu było nie tylko pokazem iluzji, ale przede wszystkim formą intelektualnej rozgrywki z publicznością. Iluzjonista pokazał, że widzialne staje się niewidzialne, a stolik sam z siebie unosi się w powietrzu. Bawił gości inteligentną narracją i wspaniałą sztuką zbierając oklaski, podziw i niedowierzanie.

Hufcowy garwolińsko-pilawski, prowadząc pokazanie filmów skautowych i zdjęć, przybliżył zebranym, jak wygląda ruch harcerski Skautów Europy w tym powiecie oraz przedstawił cel charytatywnego balu. Do specjalnej „francuskiej" podróżnej walizki zbieraliśmy darowizny od gości. Co chwilę ktoś schodził tanecznym krokiem z parkietu i unosząc wieko walizki sypał groszem dla harcerzy. Parkiet wypełniony parami płonął gorącymi rytmami, a trzeba przyznać, że równie wytrawnych tancerzy jak wspomniany Franek było wielu.

Dzięki gościom oraz sponsorom Harcerskiego Charytatywnego Balu Karnawałowego zebraliśmy kwotę 6200 zł. Do tej sumy należy doliczyć różnego rodzaju darowizny materialne, dzięki którym możliwe było zorganizowanie balu oraz liczne grono wolontariuszy zaangażowanych w jego przeprowadzenie.

Serdecznie wszystkim dziękujemy i zapraszamy za rok.

I ja tam byłem...

Piotr Bogusz HR
hufcowy garwolińsko-pilawski

Harcerski Charytatywny Bal Karnawałowy