Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
,,Idźcie i głoście!'' - Dzień Modlitw za FSE

Kinga Sekrecka, 2. Szczep Rawski, 2017-03-28

Dnia 25 marca 2017r. Skauci Europy z Rawy Mazowieckiej, Skierniewic i Łowicza wzięli udział we wspólnej pielgrzymce z okazji Dnia Modlitw za Federację Skautingu Europejskiego.

Miejscem, do którego zmierzali był kościół św. Stanisława w Boguszycach. Przyjął ich tamtejszy znajomy ksiądz proboszcz Zbigniew Kaliński, który wcześniej pracował w Rawie Mazowieckiej i był duszpasterzem rawskich harcerzy. Łącznie w tym wydarzeniu wzięło udział 140 osób. Hasło pielgrzymki brzmiało: ,,Idźcie i głoście!''. Symbolem był dzwonek.

Każda gałąź: żółta, zielona i czerwona oraz rodzice mieli inny program pielgrzymki. Harcerze i harcerki zaczęli swoja pielgrzymkę już w piątek. Natomiast wilczki i rodzice dołączyli do nich w sobotę. Każda z tych grup miała inną trasę pielgrzymki dostosowaną do swoich możliwości. Harcerze z 1. Drużyny Rawskiej zorganizowali sobie spływ kajakowy. Wszyscy mieli w swoim planie czas na konferencję, posiłek i wspólne spędzenie czasu. Skauci i rodzice spotkali się na Mszy Św., a potem na Drodze Krzyżowej. Podczas wędrowania każda gromada i zastęp musiała zrobić krzyż, który był wykorzystany na Drodze Krzyżowej. Pielgrzymka skończyła się wspólnym apelem, na którym wszyscy się odliczyli oraz przedstawili swoje jednostki zabawnym okrzykiem lub mini skeczem. Wszyscy włożyli mnóstwo pracy w to, żeby pielgrzymka się odbyła.