Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
III Warsztaty Muzyczne zakończone

III Warsztaty Muzyczne zakończone

Joanna Remiszewska sam., 2013-01-10 Tagi: warsztaty muzyczne, Częstochowa

W dniach 4-6 stycznia w Częstochowie, odbyły się kolejne Warsztaty Muzyczne FSE. Uczestnicy wspólnie doskonalili umiejętności muzyczne oraz modlili się swoim śpiewem. W wydarzeniu udział wzięło łącznie czterdzieści osób, które tworzyły czterogłosowy chór oraz orkiestrę.

Po raz kolejny u stóp Jasnej Góry przewodniczki i wędrownicy spotkali się na Warsztatach Muzycznych. Celem spotkania było udoskonalenie umiejętności zdobytych na poprzednich edycjach, poznanie nowych utworów oraz praca nad jakością i poprawnością śpiewu. Przede wszystkim jednak był to czas rozwijania pasji muzycznych, których uczestnikom nie brakowało i modlitwy za wspólnie tworzone dzieło.

Gościem specjalnym, pomagającym skautom poprawnie wykorzystywać swój głos i ciało w śpiewie, był Paweł Bębenek, kompozytor i dyrygent, związany ze środowiskiem muzycznym przy krakowskim klasztorze ojców dominikanów. Wraz z nim uczestnicy pracowali nad emisją głosu i harmonią śpiewu.

Całość zakończyła msza święta w niedzielę, gdzie Skauci Europy mogli zaprezentować zdobyte umiejętności.

Ze spotkania na spotkanie można poczuć coraz lepsze efekty wspólnej pracy. Zaangażowanie przewodniczek i wędrowników we wspólne muzykowanie tworzy prawdziwego ducha skautowego, którego w przyjaźni i śpiewie chcą nieść do swoich środowisk.

Zdjęcia z III Warsztatów Muzycznych:

https://picasaweb.google.com/117265371851445330297/IIIWarsztatyMuzyczneCzestochowa46Stycznia2013RZdjMagdalenaIrcha?authkey=Gv1sRgCPGQ7Oj024GZhQE

 

Joanna Remiszewska sam.