Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Jesienny Legwan i Wataha

Jesienny Legwan i Wataha

Skauci Europy, 2013-11-07 Tagi: Legwan, spotkania, Wataha

W weekend 25-27 października odbyły się spotkania namiestnicze szefów zielonej i żółtej gałęzi nurtu męskiego, które zgromadziły łącznie 88 osób. Legwan zawitał do Puław, a Wataha do Radomia.

Podczas Legwana poruszane były tematy dotyczące wielu projektów dla zastępów, m. in. Husarii, Jarmarku czy Eurojamu 2014. Jednak pogoda była zbyt piękna, żeby siedzieć w pomieszczeniach. W promieniach polskiego jesiennego słońca szefowie przemierzali wąwozy Kazimierskiego Parku Krajobrazowego od Puław aż do Bochotnicy. Na miejscu organizatorzy zapewnili drużynowym powrót do dawnych lat, gdy sami byli harcerzami w zastępach, przygotowując dla nich grę, która przyniosła wszystkim wiele frajdy i śmiechu.

W trakcie Watahy zaś szefowie mogli wymienić się najciekawszymi pomysłami,  w jaki sposób pracować z wilczkami, poznać ciekawe gry, uczestniczyć w warsztatach manualnych. Jednak to Wielkie Łowy 2014 były jednym z najważniejszych punktów całego spotkania. Wieczorem szefowie mieli możliwość uczestniczyć w wycieczce z przewodnikiem po Radomiu i odpocząć podczas wyjścia do aquaparku.

Legwan i Wataha to spotkania, w trakcie których szef może odpocząć, nabrać sił i inspiracji do dalszego działania z jednostką.