Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Kardynał Kazimierz Nycz i Arcybiskup Henryk Hoser objęli spektakl

Kardynał Kazimierz Nycz i Arcybiskup Henryk Hoser objęli spektakl "Gryka jak śnieg biała" Patronatem Honorowym

Zbigniew Minda HR, 2014-06-06 Tagi: Warszawa, spektakl

Spektakl warszawskich Skautów Europy "Gryka jak śnieg biała", który będzie wystawiony 15 czerwca 2014 w Amfiteatrze na Woli w Warszawie o godz. 19.30 został objęty honorowym patronatem przez arcypasterzy diecezji warszawskich: Ks. Kardynała Kazimierza Nycza i Ks. Arcybiskupa Henryka Hosera. Jest to owoc spotkań naszych szefów z w/w ordynariuszami.
W dniu 30 maja br. hufcowi warszawscy, Maria Minda i Dobromił Błachowiak oraz Piotr Sitko - przewodniczący Stowarzyszenia wraz z ks. Marcinem Falkowskim naszym duszpasterzem z Milanówka, zostali przyjęci przez Ks. Kardynała Kazimierza Nycza. Poinformowali obszernie o działalności i rozwoju Skautów Europy na terenie archidiecezji i opowiedzieli o spektaklu. Obecnie w archidiecezji warszawskiej w FSE działa ponad 600 osób w 11 parafiach. Ks. Kardynał przyjął też zaproszenie na rozpoczecie roku skautowego w archidiecezji w sobotę 13 września br. w parafii Św. Jadwigi w Milanówku.
 

Natomiast 5 czerwca br. odbyło się spotkanie z Ks. Arcybiskupem Henrykiem Hoserem, w którym udział wzięli Paweł Borowiecki - naczelnik harcerzy, Krzysztof Jankowski - hufcowy nowego hufca w diecezji warszawsko-praskiej oraz Zbigniew Minda w imieniu ekipy przygotowującej spektakl "Gryka jak śnieg biała". Ks. Arcybiskup ucieszył się bardzo na wiadomość, że jego diecezja jest obecnie największym skupiskiem Skautów Europy w Polsce. Działa tu ponad 700 osób w 14 parafiach, a w 5 kolejnych jesteśmy na etapie tworzenia jednostek. Na Eurojam z diecezji pojedzie ponad 250 osób. Ks. Arcybiskup przyjął zaproszenie na Forum Młodych 29 listpada br. oraz na Dzień Modlitw za FSE 21 marca 2015 r.

Zbigniew Minda HR

 

Plakat spektaklu "Gryka jak śnieg biała"