Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Kardynał Stanisław Ryłko zaproszony na FSE Fest Madryt 2011

Kardynał Stanisław Ryłko zaproszony na FSE Fest Madryt 2011

Marek Mucha HR, 2011-03-03 Tagi: Madryt, ŚDM 2011, FSE FEST, spotkania

26 lutego 2011 r. w Warszawie Skauci Europy uczestniczyli w Krajowym Forum Duszpasterstwa Młodzieży. Było ono w całości poświęcone przygotowaniom do tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Madrycie.

Forum zgromadziło duszpasterzy i młodzież akademicką z całej Polski. W sobotę gościem specjalnym był Kardynał Stanisław Ryłko. Ks. Kardynał w latach 2005 i 2008 z ramienia Stolicy Apostolskiej organizował Światowe Dni Młodzieży w Kolonii i Sydney. Obecnie jest Przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Świeckich w Watykanie, która w 2003 r. przyznała Międzynarodowemu Związkowi Przewodniczek i Skautów Europy - FSE statusu "prywatnego międzynarodowego stowarzyszenia wiernych świeckich prawa papieskiego".

Na Forum kard. Ryłko wygłosił konferencję "Jan Paweł II a młodzież", a następnie przewodniczył Eucharystii podczas której, nasi harcerze mieli oprawę liturgiczną. Po Mszy Świętej władze Stowarzyszenia spotkały się z Kard. Stanisławem Ryłko. Podczas rozmowy Namiestnik Harcerzy Marcin Kuczaj, w imieniu całej Federacji Skautingu Europejskiego zaprosił ks. Kardynała na FSE FEST w Madrycie oraz poprosił o przewodzenie Eucharystii w dniu 15 sierpnia br.

Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży było też okazją do popularyzacji Skautów Europy wśród młodzieży akademickiej oraz wśród duszpasterzy.

Marek Mucha HR
Przewodniczący Rady Naczelnej