Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Kierunek jest dobry

Kierunek jest dobry – weekend ekipy krajowej nurtu męskiego

Piotr Bogusz HR, 2013-10-17 Tagi: Eurojam, wędrówka, Rawa Mazowiecka

Po pierwsze – formacja osobista. Po drugie – formacja osobista szefów. Po trzecie – formacja pedagogiczna szefów. Po czwarte – wychowanie następcy.

Dyskusje na temat formacji szefów, obowiązków hufcowego i Eurojamu we Francji w 2014 r. przyświecały uczestnikom spotkania w dniach 11-13 października. Organizował je naczelnik harcerzy - Paweł Borowiecki HR, który wraz z hufcowymi i namiestnikami gąłezi żółtej i zielonej wędrował w pięknej okolicy Rawy Mazowieckiej. Sobotnia wędrówka została zwieńczona adoracją Najświętszego Sakramentu, po której swoje świadectwo drogi harcerskiej i życiowej złożył hufcowy rawski Mateusz Golianek. Następnie, w towarzystwie opiekuna drogi Roberta Fedorowicza przeszedł przez szpaler płonących pochodni, składając swój Wymarsz Wędrownika. Hufcowy rawski odnowił swoje przyrzeczenie harcerskie i podjął zobowiązanie dlaszej formacji oraz służby w dorosłym życiu.

Wydarzenia tej wspólnej drogi pozostaną na długo w pamięci hufcowych. Potwierdzają, że obrany kierunek rozwoju Federacji Skautingu Europejskiego w Polsce jest dobry i należy go kontynuować.

hm. Piotr Bogusz HR
hufcowy garwolińsko-pilawski