Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Krakowskie wilczki podbiły Podstolice

Paweł Bieniek, przyboczny 1. Gromady Krakowskiej, 2017-03-22

Dla wilczków z 1 Gromady Krakowskiej pierwszym tegorocznym dłuższym wyjazdem okazało się Zimowisko w Podstolicach.

 

Spokojna i cicha okolica stała się odpowiednim miejscem dla uwolnienia niezmierzonych pokładów energii i niemałego szaleństwa w grach i zabawach sportowych młodych podopiecznych Akeli Patryka Ławskiego.

 

Pierwszego dnia wieczorem, kiedy uczestnicy zgromadzili się w miejscowej szkole, nastąpiło oficjalne sporządzenie regulaminu Zimowiska, który każdy podpisał własnym odciskiem palca. Pozostały czas do ciszy nocnej upłynął na hałaśliwym i żywiołowym rozpoznaniu terenu, czyli okolic świetlicy szkolnej oraz sal lekcyjnych, w których wilczki miały swoje legowiska. Ostatnim wydarzeniem tego dnia było świeczysko. Każda szóstka zaprezentowała swoje zdolności teatralne: pierwsza – przedstawiając scenkę o walce Mowgliego z Jacalą, druga – o tym, jak Mowgli poszedł na Łowy i wracając z upolowanym Jeleniem usłyszał wielki krzyk Pheal.

 

Następnego dnia już o 6.45 nastąpiła pobudka i poranna rozgrzewka na szkolnym boisku. O tej porze jeszcze nikt, oprócz Starych Wilków, nie zdawał sobie sprawy, jak bardzo ten dzień da się we znaki uczestnikom. Po śniadaniu miał miejsce turniej piłki nożnej a następnie unihokeju. Sesję sportową zakończył „Wyścig Rydwanów”, czyli przeciąganie po sali materacy z leżącymi na nich wilczkami- równie dobrze w ten sam sposób bawiły się Stare Wilki. Następnie, dla złapania oddechu wilczki sporządziły okładki na swoje kroniki. Popołudniu miała miejsce gra terenowa, zakończona bitwą z Rudymi Psami, którymi zostali przyboczni. Najważniejszym wydarzeniem dnia był jednak wieczorny apel i oficjalne przyjęcie nowych członków w szeregi Gromady. Po czym, wszyscy choć zmęczeni, chętnie zabrali się za przyrządzanie hamburgerów na kolację. Wieczorne świeczysko było poświęcone wydarzeniom z fabuły gry terenowej. Pierwsza scenka dotyczyła ostrzeżenia Gromady przez Wontollę o Rudych Psach i przygotowań do bitwy, druga – samego przebiegu bitwy. Tym razem swoje zdolności zaprezentowały również Stare Wilki za pomocą chińskich cieni prezentując opis pobojowiska.

 

Ostatni dzień tradycyjnie rozpoczął się poranną rozgrzewką. Jako, że była to niedziela, wszyscy udaliśmy do miejscowego kościoła na Mszę Świętą. Tego dnia każda szóstka przygotowała tort na Ucztę Ikkiego. Pomimo ciągłych zabaw, każdemu udało się też wykonać książeczkę z „Modlitwą Wilczka”. Na zakończenie wyjazdu rozegrany został jeszcze jeden mecz piłki nożnej, po czym wszyscy szczęśliwi wróciliśmy do domu nie mogąc doczekać się następnych wspólnych przygód.