Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa

Legwan XX: Kraków, 14-16 maja 2010

Piotr Czuba, 2010-05-25 Tagi: Legwan

Na jubileuszowym Legwanie (spotkaniu ekipy namiestnictwa harcerzy z drużynowymi) działo się wiele! Kiedy w przepiękną piątkowa noc wszyscy dotarli do Krakowa, już panował tam wspaniały klimat braterstwa, który był przedsmakiem Legwana. Sobota - czas wyzwań. Pierwszym z nich było podsumowanie Wielkich Harców Majowych Grunwald 2010.
Sobota - czas wyzwań. Pierwszym z nich było podsumowanie Wielkich Harców Majowych Grunwald 2010.

Blok ten prowadził Paweł Czuba - powszechnie znany jako szef programowy WHM10. O tym wspaniałym wydarzeniu wypowiadali się także szef logistyczny (Michał Kuczaj), szef pionu IT (Paweł Świątkowski), rzecznik prasowy (Paweł Sowa), obecni szefowie hufów (Krzysztof Rogula, Piotr Czuba, Błażej Marzoch, Jurek Żochowski, Arek Szyszka, Grzegorz Maj) oraz namiestnik zielonej gałęzi Marcin Kuczaj. Prawie wszyscy przygotowali multimedialne prezentacje, co bardzo ułatwiło nam rozmowy.

Po tak owocnych wnioskach zasłużyliśmy na nagrodę - przygoda. Wcześniej jednak postanowiliśmy posilić się obiadem, dopiero po nim ruszyliśmy do Jaskini Twardowskiego. Czołganie się po ciemnych, ciasnych korytarzach, z których nie wyszliśmy czyści i eksploracja nowych terenów w gronie wspaniałych skautów - to jest to, co tygryski lubią najbardziej!

Po wyjściu z jaskini i sesji fotograficznej wróciliśmy do bursy, w której mieliśmy nocleg, aby się umyć i czystym wyjść na kolację. Był to wyjątkowy wieczór, ponieważ mieliśmy wyjątkowych gości: Bartek Bodziechowski z narzeczoną oraz Claire - francuska drużynowa, która przyjechała do Krakowa na weekend w ramach swoich studiów. W oczekiwaniu na realizację zamówienia w restauracji asystent namiestnika, Błażej Marzoch, przedstawił nam koncepcję rocznej Wielkiej Gry Narodowej Ostrogi 2011. Wieczór zakończył się spacerem po Krakowie. Deszcz zniechęcił nas trochę, więc skróciliśmy trasę i wróciliśmy do bursy.

Niedziela - dzień, w którym czas minął błyskawicznie. Śniadanie, blok zajęć (planowanie obozu i MacLaren), sprzątanie i czas pożegnań. Żal opuszczać to wspaniałe miasto i ludzi, ale najwyższy czas powrócić do codziennych obowiązków.

Piotr Czuba