Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Legwan, Wajnganga i Wataha – spotkania metodyczne szefów

Legwan, Wajnganga i Wataha – spotkania metodyczne szefów

Witold Świątkowski, 2013-04-30 Tagi: spotkania, legwan, Kraków

W dniach 12-14 kwietnia Kraków przeżywał prawdziwe najście Dżungli: z całej Polski na Wajngangę i Watahę przyjechało ponad 50 szefowych i szefów żółtej gałęzi. Jakby tego było mało, jednocześnie drużynowi i przyboczni zgromadzili się tam na XXVI Legwanie.

Uczestnicy zjeżdżali się przez cały piątkowy wieczór, a w sobotę od samego rana wzięli się do pracy. Warsztaty, konferencje i dyskusje – na tematy właściwe dla każdego ze spotkań – przeplatały się z elementami wspólnymi, takimi jak Godzina Drogi, Msza Święta, posiłki, czy zwiedzanie opactwa cystersów na Mogile.

Słoneczna pogoda zachęciła uczestników Wajngangi i Watahy do przeprowadzenia wspólnego bloku zabaw wilczkowych na boisku szkolnym. Z kolei Legwana na miejsce konferencji Bartłomieja Bodziechowskiego wybrał pobliski park, a wieczór spędził na spacerze po centrum Krakowa.

Pierwszy raz Wataha i Wajnganga miały tak wiele wspólnych punktów programu. Dzięki temu mogliśmy się przekonać, jak wiele łączy metodykę obu nurtów i jak wiele możemy się od siebie nawzajem nauczyć. Spotkanie zaowocowało między innymi stworzeniem kilkunastu nowych sprawności i wieloma pomysłami na Skały Narady, gry, ogniska, czy prowadzenie kroniki gromady.

Legwan również był bardzo owocny. Przyczynił się do rozwoju takich inicjatyw jak uruchomiony niedawno Jarmark Pomysłów, czy Husaria, był także przygotowaniem do Eurojamu, który odbędzie się w przyszłym roku we Francji.

 

Witold Świątkowski