Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa

List Naczelnika na DMB 2008

Zbigniew Korba, 2008-02-21 Tagi: Dzień Myśli Braterskiej

Drodzy Szefowie i Wszyscy! W tym dniu, ważnym dla każdego harcerza i każdego skauta na świecie, zapewniam Was, że moje myśli będą związane z Wami, na pewno położę je na ołtarzu z innymi intencjami podczas porannej Mszy Św. Chciałbym aby każdy z Was był przekonany o tym, że służbę, którą pełni w naszym Ruchu, pełni najlepiej jak potrafi i zawsze pamiętał, że pomagamy naszym młodszym braciom ale tak naprawdę służymy samemu Bogu, Polsce, Kościołowi, wreszcie Europie, o którą tak walczy papież Benedykt XVI.
Życzyłbym sobie aby każdy z Was był dumny z tego co robi, strzegł honoru ruchu Przewodniczek i Skautów Europy, który został Wam powierzony, ale przede wszystkim by szukał wciąż nowych wyzwań, nowych pól służby, jest przecież tyle do zrobienia, życia nie wystarczy!

W tym dniu zróbmy też jednak rachunek sumienia. Zapytajmy siebie, czy myślimy o innych szefach, naszych kolegach, czy wspieramy ich modlitwą, braterską przyjaźnią, serdecznością? Czy staramy się być dla nich prawdziwymi przyjaciółmi, czy się nawzajem motywujemy, czy sobie pomagamy? A z drugiej strony czy umiemy zwrócić uwagę, skorygować, zauważyć coś niepokojącego, czy jest w nas serdeczna troska o innych? Bez przyjaźni, odpowiedzialności za siebie nawzajem, atmosfery radości skautingu długo robić się nie da. Jestem pewien, że i tego Wam nie zabraknie.

Serdecznie i bratersko Was wszystkich pozdrawiam.

Czuwaj!