Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa

Meldunek z pierwszej linii frontu...

Michał Pałamarz, 2008-10-01 Tagi: PuSZcza

Rozpoczął się kolejny, już siódmy rok działalności Sieci Samodzielnych Zastępów "PuSZcza" św. Michała Archanioła. Nasz cel jest niezmienny - dać szansę przeżycia harcerskiej przygody jak największej liczbie chłopców...

Wrzesień upłynął w PuSZczy bardzo szybko.W tym czasie dużo się działo. W tym momencie w "magicznym zeszycie" zapisanych mam 40 parafii lub miejscowości, gdzie jest szansa na zastęp.Rozmowy są mniej lub bardziej zaawansowane... Zapewne nie wszędzie powstaną zastępy, pewnie nie wszędzie w tym roku, ale jest co robić. Ludzie naprawdę zaczynają naskojarzyć. Jest dobrze!!! Akcja C.C.C. trwa!!!

We wrześniu odwiedziłem już kilka miejscowości. Na chwilę obecną powstał jeden nowy zastęp - SZ Lis w Iłży. Już teraz są umówione zbiórki założycielskie w pięciu kolejnych miastach... Oprócz tego działa, lepiej lub średniej 14 zastępów (Warszawa, Legionowo, Tłuszcz, Otwock, Łowicz, Kielce, Kraśnik, Łęczna)...

Opole Lubelskie. Byłem tam w połowie września.  I byłem w szoku. Masakra, albomaskarada, jak to napisałem przybocznemu.  Na listę chętnych zapisało się... 45 chłopców w wieku 11-17 lat!!!!! A to niewszyscy. Pewnie część nie przyjdzie, inna część zrezygnuje, ale potencjał jest ogromny. I takich miast nam trzeba!!!

Jeżeli wasi zastępowi, lub wy nie będziecie mieć pomysłu, gdzie jechać na biwak, na zimowisko, na ZZ, itp. - polecam Wam miasta i miasteczka,gdzie działają lub będą działać Samodzielne Zastęy. Na pewno może to pomóc w powstaniu tam zastępu. W chwili obecnej mam bardzo dużo kontaktów w szkołach, parafiach, itp. gdzie jesteśmy mile widziani. Tak więc, jeśli chcecie, mogę wam udostępniać kontakty. Najlepiej pytajcie mailem... Choćby Płońsk. Dyrektor szkoły po obejrzeniu filmu z Eurojamu jest nami zafascynowany!!!

To tyle nowości. Zmówcie czasem 10-tkę Różańca za PuSZczę i nowe zastępy.

Michał Pałamarz HR