Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Międzynarodowe wakacje w FSE!

Międzynarodowe wakacje w FSE!

Zbigniew Minda HR, 2011-07-05 Tagi: obóz, Europa, wyprawy

Zaczęły się wakacje. Obozy letnie! Znów zapowiada się międzynarodowy festiwal wakacyjny. Sprawdź z kim i gdzie obozują nasze jednostki!

Dwie drużyny dziewczyn z Francji będą obozować w Polsce: jedna w okolicach Gryfowa Śląskiego na Dolnym Śląsku wspólnie z 2. Rząsińską FSE, a druga w Żelazku z 2. Warszawską FSE.

U chłopaków będzie jeszcze więcej gości zagranicznych: drużyna FSE z Belgii będzie obozować na Podhalu z 9. Warszawską FSE. Kilka drużyn FSE z Francji również na Podhalu będzie obozować wspólnie z 11. Warszawską FSE, 1. Garwolińską FSE i 3. Lubelską FSE. Na Pojezierzu Dobrzyńskim drużyna FSE z Niemiec odbędzie obóz wspólnie z 1. Kielecką FSE. Rosjanie z Kamczatki będą obozować w okolicach Woszczowy z 1. i 3. Skarżyską FSE.

1. Chełmska FSE wyruszyła autokarem na obóz w Pirenejach ze Szwajcarami z Genewy. Cały Radom, drużyny dziewczyn i chłopaków, ruszył na Litwę.

Na obozach szkoleniowych w lipcu i w sierpniu będą nie tylko uczestnicy ze Wschodu, ale też po raz pierwszy uczestnicy z Hiszpanii i ze Szwajcarii. 

W sierpniu mamy Santiago-Madryt w gronie 365 przewodniczek i wędrowników z Polski, którzy spotkają się z ponad 2000 przewodniczek i wędrowników FSE z 16 krajów i będą służyć setkom tysięcy pielgrzymów z całego świata. 

A jedna drużyna chłopaków z Francji już szuka drużyny polskiej na wspólny obóz w Polsce w... 2012 r. Co za rozmach i planowanie strategiczne! Złoty wiek skautingu.

Przypominamy, że obozy to dobry czas na robienie zdjęć konkursowych!

Zbigniew Minda HR
komisarz federalny