Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Na powitanie wiosny 5 nowych gromad wilczków w Warszawie!

Na powitanie wiosny 5 nowych gromad wilczków w Warszawie!

Zbigniew Minda HR, 2011-04-13 Tagi: Warszawa, Ursynów, Dziekanów, Legionowo

Tego jeszcze nie było! W Warszawie i okolicach w ciągu ostatniego miesiąca powstało... aż pięć nowych gromad wilczków!

Na Ursynowie zmotywowani rodzice znaleźli aż 27 chętnych chłopców, a szefów zwerbowali po prostu spośród swojego grona. To nowy, przetestowany w Józefowie i w Ząbkach sposób brania sprawy we własne ręce.

W Dziekanowie, po powołaniu gromady i drużyny we wrześniu 2010, szczepowa Klaudia Prześlakiewicz HR tak wytrwale szukała szefów nie tylko dla dziewcząt, ale i dla chłopców, aż w końcu na odsiecz ruszył sam Piotrek Martyński HR z dalekiego Józefowa, a Klaudia zachęciła do pomocy swojego męża Piotra oraz znajomego policjanta. Brawo Klaudio! W Ząbkach w końcu pojawiły się dziewczęta, na razie wilczki. Podobnie jak na Ursynowie - rodzice sami wzięli sprawy w swoje ręce i powołali gromadę. Na pierwszej zbiórce, w sobotę 9 kwietnia, było 13 dziewcząt.

Wreszcie Legionowo. Wiadomo, Legionowo to nie byle jaka sprawa - szczepowym jest tam sam komisarz federalny, Zbyszek Minda! Ciekawe, dlaczego akurat w Legionowie? Wszyscy zachodzą w głowę. W sobotę 2 kwietnia odbyła się pierwsza zbiórka chłopców-wilczków. Powstały 3 szóstki! A w sobotę 9 kwietnia Sylwia Gągolewska, która przyszła do naszego ruchu w październiku 2010, z pomocą Oli Stępień, również nowej w ruchu, uruchomiła gromadę dziewcząt. To była pierwsza zbiórka nie tylko dla 15 dziewcząt z Legionowa, ale Sylwii i Oli również. Poszło znakomicie. Gratulacje!

 

Zbigniew Minda HR
zbigniew.minda@gmail.com