Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Nasza Naczelniczka na gali Benemerenti 2016

Magdalena Gzik na zaproszenie Biskupa Polowego wzięła udział w gali Benemerenti 2016

Skauci Europy, 2016-02-18 Tagi: biskup polowy

W dniu 9 stycznia 2016 r. w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyła się uroczysta Gala wręczenia wyróżnień Benemerenti przyznawanych corocznie przez Biskupa Polowego Wojska Polskiego.

 Wyróżnienie Benemerenti („dobrze zasłużonym”) przyznawane jest dla podkreślenia zasług osób, które dają świadectwo najwyższym wartościom, jakimi w życiu jednostki i społeczeństwa są prawda i sprawiedliwość. Tegoroczni laureaci to: Nuncjatura Apostolska w Poslce, Dęblińska Szkoła Orląt i Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Gala, podczas której ogłoszono laureatów połączona była z koncertem kolęd w wykonaniu Antoniny Krzysztoń oraz Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Uroczystość wręczenia wyróżnień Benemerenti otworzyła obchody przywrócenia Ordynariatu Polowego w Polsce, przywróconego przez św. Jana Pawła II dnia 21 stycznia 1991 r. Odpowiadając na zaproszenie Księdza Biskupa gen. bryg. Józefa Guzdka w uroczystej gali uczestniczyła Magdalena Gzik HR Naczelniczka Harcerek.