Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Nowy szczep w hufcu wrocławskim!

Nowy szczep w hufcu wrocławskim!

Anna Pizoń, 2011-05-09 Tagi: Domasłów, , Wrocław, uznanie

W sobotę 7 maja 2011 r. w Domasłowie hm. Barbara Herdzik HR - hufcowa wrocławska odczytała oficjalny list uznania 2. Szczepu Domasłowskiego FSE św. Tereski od Dzieciątka Jezus, w którego skład wchodzą 2. Gromada Miechowska i 2. Drużyna Domasłowska.

Miniony tydzień był dla mieszkańców Domasłowa szczególnie ważny i intensywny. Złożyły się na niego liczne przygotowania do peregrynacji wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej, a w konsekwencji odbyło się same Nawiedzenie. Jednakże Matka Boża została przewieziona dalej, do kolejnych parafii diecezji kaliskiej, a świętowanie w Domasłowie powoli dobiegało końca... ale nie dla Skautów Europy!

Ponad pół roku temu podjęłyśmy szaloną decyzję o próbie utworzenia drużyny, a tym samym szczepu. Od kilku miesięcy starałyśmy się intensywnie rozwijać, aby móc nazywać się już oficjalnie 2. Szczepem Domasłowskim.

W sobotę nastąpiło upragnione uznanie naszego szczepu! Po uroczystym apelu odbyło się  ognisko prowadzone przez wilczki, na którym harcerze zaprezentuowali nam nietypowe zwyczaje Wilka.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uznania naszego szczepu, dziękujemy tym, którzy nas wspierali i wspierają nadal w naszej służbie i staraniach. Mamy nadzieję że 2. Szczep Domasłowski to dopiero początek Skautów Europy w diecezji kaliskiej!

 

Anna Pizoń wędr.
drużynowa 2. Domasłowskiej FSE