Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Ogólnopolska Pielgrzymka Przewodniczek 2011

Ogólnopolska Pielgrzymka Przewodniczek 2011

Justyna Staszak HR, 2011-09-09 Tagi: pielgrzymka, Góra św. Anny,

Przewodniczko, wyrusz ponownie na szlak św. Jakuba! Umocnij przyjaźń z Jezusem, aby radować się w Panu! W dniach 16-18.09.2011 r. odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Przewodniczek. W tym roku pielgrzymować będziemy do sanktuarium św. Anny Samotrzeciej (Góra św. Anny k. Opola), które znajduje się na polskim szlaku św. Jakuba.

„Oddając się wędrowaniu odchodzę od tego co mnie więzi, odchodzę od przyzwyczajeń, które mnie zniewalają, od powiązań z ludźmi, bez których nie umiem żyć, z niewoli, do której zawiodły mnie moje potrzeby i pragnienia, pozostawiam wszystko co posiadam, komfort i wygodę. Rezygnuję z kontaktu z ludźmi. Przez jakiś czas pozostaję dla nich nieosiągalny. W ten sposób opuszczam świat, powiązania z nim i wchodzę w coraz większą wolność, w wolność wiary, która zdaje się jedynie na Boga." /frag. „Teologia wędrowania”/

Chcemy rozpocząć rok pracy harcerskiej z Bogiem, chcemy być nieustannie w drodze. Dlatego ta  pielgrzymka jest dla każdej z nas niezmiernie ważna. Pragniemy wykorzystać ten święty czas swoistych rekolekcji w drodze na głębsze odczytanie przesłania skierowanego do nas przez Benedykta XVI w Madrycie, na refleksje i przemyślenia, na pogłębienie życia duchowego. Będziemy także powierzać Maryi, naszej najlepszej Matce, oddane nam w opiekę dziewczęta oraz wszelkie plany na najbliższy rok.

Tematem przewodnim pielgrzymki jest „Umocnienie przyjaźni z Jezusem, aby radować się w Panu”. Każdego dnia skupiamy się na jednym ze szczegółowych tematów – w piątek chcemy „Lepiej poznać Chrystusa”, w sobotę „Mocniej Go pokochać”, a niedziela ma nas przygotować do „Odważnego dawania świadectwa o Chrystusie”.

Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku!

Więcej informacji na www.ogien.skauci-europy.pl


Justyna Staszak HR
namiestniczka przewodniczek