Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Ogólnopolskie Forum HRek

Ogólnopolskie Forum HRek

Dominika Stanios, 2011-04-11 Tagi: HR, spotkania

W dniach 9-10 kwietnia 2011 r., w Laskach k. Warszawy, odbyło się Ogólnopolskie Forum HRek. W tym czasie, który w sposób szczególny buduje i umacnia wspólnotę HRek towarzyszyły nam słowa Jana Pawła II: "Nie lękajcie się być świętymi! Uczyńcie kończący się wiek i nowe tysiąclecie erą ludzi świętych".

Sobotnia wędrówka szlakami Kampinoskiego Parku Narodowego rozpaliła w nas na nowo pragnienie nieustannego bycia w drodze, zarówno w wymiarze fizycznym jak i duchowym. Skauting dla kobiet? W naszym wieku? – TAK! Podczas dzielenia się tym, co skauting dał nam jako młodym dziewczętom oraz podczas rozmów o tym, co my jako dorosłe kobiety możemy teraz dać skautingowi i naszym przewodniczkom nie miałyśmy wątpliwości, że TAK! Nasza naczelniczka, żywo opowiadając o tym, co dzieje się w stowarzyszeniu mobilizowała do osobistego i konkretnego angażowania się w poszczególne przedsięwzięcia. Wspierała ją w tym jedna z HRek, mówiąc o swojej radości bycia szczepową i właśnie tę formę służby dla HRki zachwalała z całego serca.

Prowadzone warsztaty i konferencje dostarczyły nowej i ugruntowały już posiadaną wiedzę dotyczącą czerwonej gałęzi, zwłaszcza w kontekście relacji matka drogi - córka drogi.

W zdobywaniu wiedzy koniecznej do stawania się coraz lepszymi matkami drogi dla naszych przewodniczek bardzo ważne było dla nas skorzystanie z wiedzy i doświadczenia specjalistów. O tym, jak kształtować dojrzałą osobowość i okiełznać trudne emocje rozmawiałyśmy podczas warsztatu prowadzonego przez dwie panie, z zawodu psycholog i psychoterapeuta.

Organizowane od lat coroczne Ogólnopolskie Forum HR-ek umacnia ducha jedności wśród HRek w Polsce. Dając możliwość głębszego poznania bieżących i dalekosiężnych planów naczelnictwa jednocześnie ożywia ducha służby i otwartości na potrzeby stowarzyszenia. Służy także wymianie doświadczeń i refleksji wszystkich HR-ek. Będziemy kontynuować organizację tego cyklicznego spotkania, by nadal nadawać naszym wspólnym działaniom i osobistej służbie właściwy kierunek i pielęgnować jednolite rozumienie metody FSE.