Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Opłatek 2010 w Puławach

Opłatek 2010 w Puławach

Jan Bąkała HO, 2011-01-10 Tagi: Puławy, spotkania, wigilia

Ósmy stycznia, dzień jak co dzień... Ale czy na pewno? Właśnie w tym dniu, w Puławach odbyło się spotkanie opłatkowe z rodzicami. Wszystko rozpoczęło się Mszą świętą w kościele św. Brata Alberta, podczas której ks. Aleksander Zeń, proboszcz, wygłosił kazanie podkreślające rolę skautingu w Kościele oraz w codziennym życiu. Po Mszy św. 17 wilczków z 1. Gromady Puławskiej FSE zaprezentowało okolicznościowe kukiełkowe jasełka, które zakończyliśmy składając sobie życzenia i dzieląc się opłatkiem, jak nakazuje tradycja, oraz poczęstunkiem przygotowanym przez nasze harcerki i harcerzy. Kolejnym punktem programu była prezentacja multimedialna ze zdjęciami z najważniejszych wydarzeń 2010 roku.

Zaraz po jasełkach nastąpiła ważna chwila dla środowiska puławskiego: przemówienie Marcina Kruka - naczelnika harcerzy - do rodziców, których było około pięćdziesięciu. Poruszył on przede wszystkim kwestię ważnej roli rodziców w Stowarzyszeniu. Prosił ich też o aktywność i pomoc szefom. Skutek wystąpienia był niemal natychmiastowy: zgłosił się ojciec zainteresowany funkcją przybocznego w gromadzie oraz matka, która została skarbniczką w 1. Puławskiej FSE. Coś niesamowitego!

Podczas przemówienia Marcina, na zewnątrz odbył się apel drużyny, w którym uczestniczyły zastępy: Niedźwiedź, Wilk oraz Żubr, łącznie 17 chłopaków. Odbyło się mianowanie drużynowego oraz dwóch zastępowych, a co za tym idzie - również przysięgi wierności. Dwóch harcerzy (Jakub Drob z zastępu Niedźwiedź i Damian Padarz z zastępu Żubr) dołączyło do wielkiej rodziny harcerzy składając przyrzeczenie harcerskie.

Po tych podniosłych wydarzeniach odbyły się spotkania akeli i drużynowego z rodzicami odnośnie zimowisk i obozów.

Po tym dniu stało się jasne, że cel postawiony Puławiakom, czyli 500 skautów w Puławach do 2020 roku, jest możliwy do osiągnięcia.

Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć na stronie fse.pulawy.pl.

Jan Bąkała HO