Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Pierwsza w Płońsku - pierwsza w diecezji!

Pierwsza w Płońsku - pierwsza w diecezji!

Paweł Bałdyga, 2011-11-22 Tagi: Płońsk, rozwój

13 listopada 2011 r. w Płońsku odbyła się uroczystość uznania 1. Szczepu Płońskiego i 1. Płońskiej FSE. Na ten moment skauci z Płońska czekali już od prawie trzech lat i wreszcie ich marzenie się spełniło. To niesamowite patrzeć jak coś powstaje z niczego. Pierwszy zastęp, potem drugi, rozrastają się, by po pewnym czasie utworzyć drużynę. Podczas uznania obecni byli nie tylko skauci, ale również ich rodzice, drużyna żeńska oraz zaprzyjaźniona drużyna z ZHP.

Po oficjalnych obrzędach wszyscy udali się na gorący żurek, aby w rodzinnej atmosferze świętować tę radosną uroczystość. Zobaczyłem co oznacza szczep. Zobaczyłem, że szczep bez rodziców, dziadków, wujków i przyjaciół skautingu nie jest pełnym szczepem. Oto ideał, do jakiego dążymy.

Swoją obecnością zaszczycił nas także burmistrz Płońska Pan Andrzej Pietrasik, który podkreślił elitarność naszego Stowarzyszenia oraz bliskość współpracy, jaką szczep nawiązał z samorządem. Dodał, że Płońsk jest zawsze otwarty dla skautów i przewodniczek z całej Polski i Europy.

Nie pozostaje mi zatem nic innego, jak tylko zaprosić was do Płońska!

Paweł Bałdyga HO
drużynowy 1. Płońskiej FSE