Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Pierwszy Polski Deputy Camp Chief

Pierwszy polski DCC z czterema "drewienkami"


Dokładnie w Dzień Myśli Braterskiej, 22 lutego 2015 r. odbyła się w Berlinie historyczna ceremonia. 20 lat po przyłączeniu się do Federacji Skautingu Europejskiego Polska uzyskała swojego pierwszego Deputy Camp Chief.

Od początków istnienia skautingu odznaka leśna (woodbadge, czasem po polsku używa się nazwy "buszetki" od francuskiego "buchettes") była wyrazem uznania, a przede wszystkim zaufania dla krajowych organizacji skautowych. Była rozdawana przez naczelnego szefa międzynarodowego obozu szkoleniowego w Gilwell Park, który jako jedyny ma tytuł Camp Chief (CC) . Do dziś ta tradycja przetrwała u Skautów Europy, za pośrednictwem organizacji francuskiej. Jest to, dla organizacji których członkowie otrzymują tę odznakę, wielki znak potwierdzający ich samodzielność oraz wyraz zaufania dla metod którymi szkoli swoich szefów. Nasz DCC będzie nosil 4 "buszetki". Oznacza to również, że od tej pory będziemy mogli w Polsce samodzielne nadawać odznakę leśną.

Spotkanie w Berlinie zostało zorganizowane przez Martina Hafnera, komisarza federalnego, dla wszystkich organizacji krajowych FSE. Jego celem była refleksja i wymiana doświadczeń w zakresie szkoleń szefów w naszej Federacji.