Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Polecili Eurojam Maryi podczas wspólnej modlitwy z Ojcem Świętym

Polecili Eurojam Maryi podczas wspólnej modlitwy z Ojcem Świętym

Joanna Maj, 2013-02-19 Tagi: Włochy, Eurojam, Europa, spotkania

Modlitwą Anioł Pański na Placu św. Piotra szefowie zaangażowani w organizację Eurojamu 2014 zakończyli spotkanie pedagogiczne w Rzymie. Niedzielny Angelus, w którym uczestniczyli, był przedostatnią możliwością, by ujrzeć Ojca Świętego Benedykta XVI publicznie kierującego słowa do wiernych.

Zawierzenie Eurojamu 2014 Maryi zwieńczyło weekendowe prace nad programem Eurojamu w sanktuarium maryjnym pod Rzymem Divino Amore. 16 osób z Francji, Włoch, Polski, Niemiec i Szwajcarii rozmawiało o konkretnych zadaniach, jakie stoją przed ekipą pedagogiczną – o życiu obozowym podczas Eurojamu, o aktywnościach, jakie czekają na zastępy, o zajęciach, które odbywać się będą w bliźniaczych drużynach, o ceremoniach otwarcia i zamknięcia Eurojamu 2014 oraz organizacji obozu drużynowych w maju 2014. Na spotkaniu, prowadzonym przez szefa pedagogicznego projektu Marcina Kuczaja, obecny był komisarz federalny Martin Hafner. Z Polski przyjechali: Paweł Czuba (odpowiedzialny za przygotowania do Wielkich Gier na Eurojamie 2014) i Joanna Maj (odpowiedzialna za eurojamową komunikację).

W sobotę po obradach eurojamowych na szefów czekała wspólna kolacja z Ekipą Narodową Italii. Włoski temperament, sposób ekspresji oraz śpiewy towarzyszące posiłkowi były elementem, który pokazał wszystkim bogactwo różnorodności kulturowej FSE.

Joanna Maj