Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Przewodniczki na Górze Świętej Anny

Przewodniczki na Górze Świętej Anny

Anna Sitek, 2011-09-21 Tagi: Góra św. Anny, przewodniczki, pielgrzymka

Jak co roku, w trzeci weekend września przewodniczki z całej Polski pakują plecaki i wyruszają na pielgrzymkowy szlak w kierunku Góry Świętej Anny niedaleko Opola. Pielgrzymka w dniach 16-18.09 rozpoczęła się w miejscowości Zdzieszowice, gdzie po uroczystej Mszy świętej, każda z nas wylosowała złożoną w darach intencję, by nieść ją w sercu przez całą wędrówkę.

Piątkowe noclegi tradycyjnie odbyły się w chorągwiach. W miejscowościach, do których doszłyśmy przygotowałyśmy wieczorne świeczyska, w których brali udział okoliczni mieszkańcy. Oczywiście nie zabrakło śpiewów i radości.

Noc była zimna, bladym świtem wyruszyłyśmy na szlak owinięte szalikami. Szybko jednak marsz i wschodzące słońce rozgrzał nas na tyle, byśmy mogły wędrować w samych swetrach. W trakcie drogi był czas na obiad, forum HR, różaniec oraz nagrywanie radiowej audycji.

Do samego sanktuarium dotarłyśmy w sobotę wczesnym popołudniem. Po nabożeństwie powitania i odnowieniu aktu zawierzenia, miała miejsce uroczysta Msza święta. Tu na górze czas biegł już szybciej. Rozlokowanie, spotkanie z gościem, kolacja i w końcu wieczorna adoracja, na której znów można było "przystanąć". Fiat Zosi Kisiel zakończył pełen wrażeń dzień.

W niedzielę kolejne dwie przewodniczki – Marlena Romańska i Magda Dulęba - złożyły swoje Fiat. HRki zatroszczyły się o nasze brzuchy i przygotowały agape, na które upiekły pyszne ciasta. Później mogłyśmy znaleźć miejsce dla siebie na trzech spotkaniach: dla szefowych ognisk, drużynowych i akel, dla młodych przewodniczek oraz dla duszpasterzy. Pielgrzymka zakończyła się wspólnym apelem na którym był obecny naczelnik harcerzy – Marcin Kruk HR oraz komisarz federalny – Zbigniew Minda HR.

Kolejna pielgrzymka za rok, wszyscy mamy nadzieję, że znów zawitamy w progi sanktuarium na Górze Świętej Anny, gdzie czujemy się jak w domu. Już teraz chciałabym zaprosić was wszystkie drogie szefowe, młode przewodniczki i wszystkie inne dziewczęta, które chcą przeżyć przygodę i spędzić miło czas. Warto!

Anna Sitek wędr.
ekipa media i promocja