Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Przybyliśmy oddać Mu pokłon!

Przybyliśmy oddać Mu pokłon!

Katarzyna Kieler HR, 2011-01-06 Tagi: Warszawa, Orszak Trzech Króli, Kraków, Wrocław

Dziś – 6 stycznia, gdy po 50 latach, po raz pierwszy obchodziliśmy Święto Trzech Króli jako święto wolne od pracy, orszaki królewskie przybyły do Warszawy, Wrocławia, Krakowa i Poznania by oddać hołd największemu z Królów! Na to wydarzenie przybyli skauci ze wszystkich okolic razem ze swoimi rodzinami. Z tej okazji nawet aniołowie i diabły pojawili się na ziemi! Jeśli ktoś uważnie się przyjrzał mógł dostrzec, że wyglądali oni znajomo. Nie wiadomo dlaczego, diabły przypominały naszych harcerzy i wędrowników, a anioły harcerki i przewodniczki.

Orszaku dzielnie broniła wędrownicza straż królewska. Miała ona nie lada wyzwanie, gdyż musiała doprowadzić orszak bezpiecznie do szopki betlejemskiej - a przecież po drodze trzeba było minąć dwór Heroda!

Na trasie orszaku można było spotkać przewodniczki kwestujące na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia", którym do jednej z puszek udało się zebrać rekordową liczbę pieniędzy.

Mimo wielu starań diabłów, orszak bez problemu dotarł na Plac Piłsudskiego, gdzie pokłonił się Świętej Rodzinie i złożył Jezusowi swoje dary. A co my Mu przynieśliśmy? Nasze talenty, służbę dzisiejszego dnia, radość z dawania siebie i serca gotowe na Jego przyjęcie.

A za rok zgotujemy Ci Panie Jezu jeszcze cieplejsze przyjęcie!

Katarzyna Kieler HR
naczelniczka harcerek