Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Rada Federalna FSE w Pradze

W Pradze czeskiej odbyła się kolejna Rada Federalna FSE

Skauci Europy, 2015-10-06 Tagi: Rada Federalna, Światowe Dni Młodzieży

Jak co roku, tym razem w Pradze czeskiej, odbyła się kolejna Rada Federalna FSE, czyli najwyższa władza naszej Federacji. W dniach 2-4 października, w klasztorze sióstr boromeuszek, obradowali przedstawiciele organizacji narodowych FSE.

Rada Federalna wysłuchała informacji o sytuacji w dwóch nowopowstałych organizacjach FSE: holenderskiej oraz brytyjskiej i przychyliła się do wniosku komisarza federalnego i Biura Federalnego o przyjęcie tych dwóch organizacji na prawach obserwatora. W ten sposób liczba krajów uczestniczących w FSE zwiększyła się do 23. 

W Pradze przedłużono również mandat dotychczasowemu składowi Biura Federalnego na kolejne trzy lata. Komisarzem federalnym został ponownie Martin Hafner (Niemcy), przewodniczącą Nicoletta Orzes (Włochy), wiceprzewodniczącym Tomasz Szydło (Polska), sekretarzem Philippe Guyonnet-Duperat (Francja). 

Uczestnicy spotkania ofiarowali Federację Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Marcin Kruk przedstawił informację dotyczącą przygotowań do udziału FSE w Światowym Dniu Młodzieży w Krakowie w 2016 r. 

Polskę reprezentowali na Radzie Federalnej: Magdalena Gzik, naczelniczka harcerek, Katarzyna Dyba, sekretarz krajowy, Piotr Sitko, przewodniczący, ks. Piotr Zamaria, duszpasterz krajowy. 

Z ogrodów klasztoru rozciągał się przepiękny widok na czeską stolicę.