Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Rada Naczelna wraz z Zarządem podsumowała Eurojam 2014

Rada Naczelna wraz z Zarządem podsumowała Eurojam 2014

Marek Makuch HR, 2014-11-24 Tagi: Rada Naczelna

25 października 2014 r. w warszawskiej siedzibie Stowarzyszenia miało miejsce VII spotkanie Rady Naczelnej obecnej kadencji. Tematykę obrad zdominowały sprawy dotyczące zakończonego przede dwoma miesiącami Międzynarodowego Zlotu Skautowego EUROJAM 2014 we Francji.

Członkowie Rady wsłuchali sprawozdania organizacyjno-finansowego Przewodniczącego Stowarzyszenia z organizacji Eurojamu we Francji, z części za które była odpowiedzialna polska organizacja. Wzięło w nim udział ok. 1600 uczestników i wolontariuszy z Polski i była to jak dotychczas największa nasza delegacja na harcerskiej imprezie po za granicami Polski. Podkreślono dobrą logistykę autokarową. Pozyskano kilku znaczących sponsorów, dzięki którym można było opłacić nieprzewidziane wydatki.

Naczelnicy na podstawie relacji hufcowych ze spotkań w ekipach krajowych oraz własnych obserwacji podsumowali Eurojam od strony pedagogicznej.

Rada Naczelna uchwałą przyjęła sprawozdanie naczelników z Eurojamu  i zobowiązała  naczelników i przewodniczącego do spisania doświadczeń, wniosków i zasad, w celu optymalnego przygotowania Stowarzyszenia do podobnych wydarzeń w przyszłości.

Następnie Rada wysłuchała sprawozdania rocznego naczelnika harcerzy Pawła Borowieckiego HR.

Na koniec przyjęto rezygnację Dominiki Pruszczyńskiej HR z funkcji Sekretarza Krajowego, a z dniem 30.11.2014 r. powierzono tą funkcję Agnieszce Pszeszowskiej HR, dotychczasowej szczepowej 16. szczepu warszawskiego.

 

Marek Mucha HR

Przewodniczący Rady Naczelnej