Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Relikwie Bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego

W skautowym relikwiarzu otrzymaliśmy relikwie Patrona Polskiego Harcerstwa


W dniach 08 – 11 października 2015 r. odbyła się Harcerska Pielgrzymka do obozu koncentracyjnego w Dachau, miejsca śmierci błogosławionego ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego, Patrona Polskiego Harcerstwa. Uczestniczyły w niej: nasza reprezentacja Skautów Europy, przedstawiciele innych organizacji Harcerskich, również Polskich działających poza granicami kraju. Hasłem przewodnim naszej pielgrzymki było: „CARITAS SUPER OMNIA EST”.

 W czasie wyjazdu mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystej Mszy Św, odprawianej przez Bp. Guzdka, z którego rąk otrzymaliśmy relikwie bł. Druha Wicka.

Złożyliśmy również kwiaty i znicze pod upamiętniającą błogosławionego tablicą, zwiedziliśmy m. in. obóz koncentracyjny i znajdujące się w nim muzeum, uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej na wzgórzu Leinterberg , wspólnym świeczysku, które poprowadziliśmy. 

Mieszkaliśmy w Monachium, które udało nam się zwiedzić nocą.

Reprezentacja FSE: przewodniczący Piotr Sitko, Ks. Marek Adamczyk, ZZ-ty dziewczyn z Krakowa i Józefowa, część ZZ dziewczyn z Radomia oraz ZZ chłopaków z Milanówka.