Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Rzekotka w Warszawie

Rzekotka w Warszawie

Iza Grzywa sam., 2011-12-13 Tagi: Warszawa, Rzekotka

W drugi weekend grudnia, 9-11.12.2011, w Warszawie odbyło się spotkanie Ekipy Krajowej Harcerek Rzekotka, w którym wzięło udział ponad 30 szefowych z całej Polski. Namiestniczka, drużynowe, przyboczne, i wszystkie szefowe, którym bliska jest pedagogika zielonej gałęzi, wspólnie dyskutowały, dzieliły się doświadczeniami pracy z jednostką oraz wypracowywały plan działania zielonej gałęzi.

Całość obrad rozpoczęła roratnia Eucharystia w sobotę. Podczas spotkania poruszane były tematy dotyczące m.in. Ogólnopolskiej Wielkiej Całorocznej Gry (OWCa) dla harcerek o nazwie MAFEKING, możliwości zorganizowania międzynarodowych obozów z Francuzkami, Hiszpankami, Niemkami oraz wzięcia udziału we francuskich kursach szkoleniowych 1. i 2. stopnia dla drużynowych. Szczegółowo omówione zostało bardzo ważne wydarzenie, jakim są Wielkie Harce Majowe w 2012 roku, a także przedstawiona została koncepcja i zasady Wielkiej Gry podczas harców. Zapowiada się wielka majowa przygoda! Podczas pracy w grupach szefowe opracowały i przedstawiły swoje przemyślenia na temat udoskonalenia i zaktualizowania książeczek dla harcerek i zastępowych.

Przez większość spotkania obecna była naczelniczka harcerek Kasia Kieler HR, która wprowadziła szefowe w temat Sejmiku mającego odbyć się latem 2012 roku, a także zwróciła uwagę na istotę i cele działań podejmowanych podczas codziennej służby w drużynie.

Marek Mucha HR - przewodniczący Rady Naczelnej Stowarzyszenia - opowiedział, w jaki sposób wybierane są władze Stowarzyszenia oraz jakie są jej zadania, i zachęcił do mądrego i aktywnego uczestnictwa szefów w Sejmiku.

Nie zabrakło również gier, wspólnego śpiewu, głębokich i ciekawych rozmów oraz wieczornego spaceru po Starym Mieście.

A następna Rzekotka już w marcu we Wrocławiu!

Iza Grzywa sam.
drużynowa 4. Krakowskiej FSE

 

Rzekotka - grudzień 2011 - Warszawa