Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Rzekotka w Radomiu

Rzekotka w Radomiu

Jagoda Koszko sam., 2012-10-25 Tagi: Rzekotka, Radom

Radom. 20-21.10.2012. Drużynowe i przyboczne z całej Polski. Jedna namiestniczka. Jeden cel - rozwój zielonej gałęzi. Po prostu Rzekotka - cykliczne spotkanie Ekipy Krajowej Harcerek!

Pomimo pięknej, złotej jesieni w ostatni weekend Radom zazielenił się od siły i energii, którą przyniosło pierwsze w tym roku spotkanie Ekipy Krajowej Harcerek. Rozpoczęłyśmy Mszą świętą, w trakcie której mogłyśmy poczuć ogromną moc wspólnej modlitwy.

Naładowane pozytywną energią i aromatyczną kawą zajęłyśmy się zielonymi wydawnictwami. Pierwszy temat wywołał gorącą dyskusje. Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchałyśmy również Doroty, Kasi i Uli, które opowiedziały nam o swoich doświadczeniach związanych z Wymiarem Europejskim w kontekście kursu szkoleniowego Shamrog. Poruszyłyśmy także temat rozwoju naszej gałęzi, a szczególne ogólnopolskiego Bluszcza. Prawdziwa burza mózgów nastąpiła przy omawianiu obozu szkoleniowego Jadwiga. Miałyśmy okazję podsumować minione kursy, a także przedstawić swoje pomysły na te, które nadejdą. Wszystkie z niecierpliwością czekałyśmy na ogłoszenie wcześniej już zapowiadanego konkursu – Złote Żaby. Rywalizacja, której celem jest wyłonienie pięciu najbardziej zaangażowanych drużynowych w naszym kraju budzi niemałe emocje, tym bardziej, że w sobotę odbyła się już pierwsza konkurencja. Aspiracje każdej z nas podniosły się o poziom wyżej.

Miałyśmy okazję porozmawiać o wydarzeniu, na które z ogromną niecierpliwością czekają wszystkie harcerki - o Eurojamie, do którego pozostały 2 lata. Namiestniczka uświadomiła nam skalę wydarzenia, a także ogrom pracy, którą muszą włożyć organizatorzy w to przedsięwzięcie.

Poruszyłyśmy również kwestię strony Namiestnictwa Harcerek – www.harcerki.skauci-europy.pl, która niedawno ruszyła. Ostatnim tematem była Impessa, ruszająca ponownie od stycznia. Szczegółowo omówiłyśmy jej założenia i charakter, aby w jak najlepszej formie mogła zaangażować nasze zastępy.

Całą sobotę towarzyszył nam krajowy duszpasterz Stowarzyszenia ks. Marek Adamczyk, który zadbał o duchową stronę spotkania, przygotowując adorację Najświętszego Sakramentu i który gościł nas w Duszpasterstwie Akademickim.

Nie zabrakło również czasu na wspólny śpiew i luźne rozmowy. Mogłyśmy poznać się nawzajem, zacisnąć więzi, wymienić się doświadczeniami podziwiając jednocześnie piękno wieczornego Radomia.

Spotkanie Rzekotki zakończyło się tak, jak rozpoczęło – wspólną Eucharystią. Wśród pożegnań i ostatnich śmiechów rozjechałyśmy się po całej Polsce z nadzieją, że niedługo zobaczymy się ponownie, tym razem we Wrocławiu. Wzbogaciłyśmy się o nowe doświadczenia i wspólne wspomnienia, a także jeszcze głębsze przekonanie, że stanowimy nierozerwalną całość.

 

Jagoda Koszko sam.