Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Rzekotka w Warszawie

Rzekotka w Warszawie

Dorota Herdzik, 2011-03-09 Tagi: Rzekotka, spotkania, Warszawa

Podczas minionego weekendu (4-6 marca 2011) drużynowe oraz szefowe sercem "zielone" spotkały się w Warszawie na Rzekotce - spotkaniu Ekipy Krajowej Harcerek.

Rozpoczęłyśmy w piątek wieczorem mniej oficjalną formą - rozmowami, filmem, wspólną kolacją - dobrym czasem poznania. W sobotę rano uczestniczyłyśmy we Mszy św., a następnie przeszłyśmy do oficjalnej - merytorycznej części spotkania. Naszym specjalnym gościem była Cristina Castro z Hiszpanii, drużynowa z Toledo. Opowiadała nam o tym, jak wygląda praca ze skautkami w Hiszpanii, z jakimi problemami się stykają, obejrzałyśmy zdjęcia i filmiki z ich obozów. Kolejnym gościem był komisarz federalny Zbigniew Minda HR, który podkreślił ważność zaufania i obdarzania odpowiedzialnością młodych. System zastępowy to klucz do dobrego skautingu, którym musimy nauczyć się dobrze posługiwać. Przypomniał, że przyrzeczenie nie jest nagrodą za wieloletnie zdobywanie kolejnych zadań, ale jest zaufaniem do młodego człowieka, które pozwala mu stawać się coraz lepszym, pokonywać trudności, rozwijać się. Komisarz ponownie zareklamował książkę "Wskazówki dla skautmistrzów" i polecił, by do niej wracać.

Rozmawiałyśmy także o Impeesie jako sposobie na formację i doskonalenie się zastępu.  Sobotnie popołudnie i niedzielny poranek upłynęły pod hasłem Jadwigi 2011.

"Życie bez przygód byłoby strasznie głupie", jak mawiał Baden Powell, dlatego już w czerwcu zielone szefowe niech oczekują wielkiej niespodzianki o kryptonimie OWCa.

Spotkania Rzekotki są owocne dzięki obecności drużynowych, które pracują z harcerkami na co dzień. Jakość drużyny zależy w dużej mierze od wiedzy drużynowej, którą ciągle trzeba poszerzać. Warto w siebie zainwestować! Kolejne spotkanie w maju w Lublinie!

Dorota Herdzik wędr.
drużynowa 2. Rząsińskiej FSE