Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Rzut Beretem – kolejne wyzwanie!

Rzut Beretem – kolejne wyzwanie!

Elżbieta Lochyńska HR, 2012-05-07 Tagi: Rzut Beretem, kultura

Dnia 3 maja 2012 roku zespół skautowy Rzut Beretem przystąpił do kolejnych zmagań konkursowych. Choć w uszach brzmiały jeszcze harcowe piosenki i okrzyki, członkowie zespołu, pełni zapału i skautowego ducha wyruszyli wczesnym rankiem do Krzeszowa, gdzie tego dnia miał się odbyć Diecezjalny Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie nazywane jest Europejską Perłą Baroku. Już zaledwie pierwsze wrażenie i doświadczenie z tym miejscem potwierdza, iż jest to prawdą. Nie dziwi zatem, iż właśnie to przepiękne Maryjne Sanktuarium wybrane zostało, by gościć młodych muzyków z całej diecezji. Festiwal w Krzeszowie ma już swoją niemałą tradycję. Tegoroczny przegląd odbył się po raz dziewiętnasty.

Skautów Europy reprezentowały dwa zespoły: zastępowe i czołowe z 2. Legnickiej FSE, które na ręce zastępowej Marysi Rutkowskiej otrzymały podziękowania za udział oraz Rzut Beretem, reprezentujący w tych zmaganiach parafię Matki Boskiej Ostrobramskiej w Rząsinach.

Zespół Rzut Beretem zaprezentował dwa utwory: Bądź wesoła, Panno, oraz Twardzi jak skała. Oba wykonania spotkały się z uznaniem ze strony publiczności oraz jury, które przyznało nam I miejsce.

Śpiewająca promocja skautingu ciągle w natarciu!

Elżbieta Lochyńska HR


Skład zespołu podczas DFPRiP w Krzeszowie:

  1. Emilia Danilecka – wiolonczela
  2. Agata Ganczarska – skrzypce, śpiew
  3. Elżbieta Lochyńska – śpiew
  4. Zuzanna Szwarczyńska – flet poprzeczny
  5. Marcin Kuczaj – śpiew
  6. Witold Świątowski – gitara, śpiew
  7. Jacek Szwarczyński - śpiew

 Rzut Beretem